Вислану з Польщі українську активістку Козловську прихистили в Бельгії

Дата: 05 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Депортована в серпні минулого року з ЄС до України активістка Людмила Козловська, чоловік якої виступає проти провладної партії в Польщі, отримала право на перебування в Бельгії. 

Про це повідомляє польське видання Wyborcza.pl.

Одразу після депортації до України Козловська отримала візи від європейських країн – Німеччини та Бельгії. Тоді польське МЗС навіть викликало посла Бельгії, аби висловити йому свою стурбованість такими діями. За інформацією журналістів, наразі бельгійські органи влади дозволили активістці залишатися на території країни протягом п’яти років.

Влада в Польщі звинувачує Козловську в непрозорості фінансування її фонду “Відкритий діалог”. Зокрема, вони стверджували про зв’язки українки з Росією. У серпні минулого року прикордонники в Брюсселі повідомили Козловській про те, що Польща внесла її до Шенгенської інформаційної системи (SIS), яка дозволяє перевіряти людей, що перетинають кордон Шенгенської зони.  

Такі дії польської влади активісти пов’язали з опозиційною діяльністю чоловіка Козловської Бартоша Крамека – відомого правозахисника. У липні 2017 року він опублікував на своїй сторінці у Facebook маніфест “Ми зможемо: скинемо уряд!”. Крамек закликав до громадянської непокори уряду партії PiS. Після цього активісти фонду “Відкритий діалог”, де Крамек є головою ради, почали відчувати тиск з боку влади: від окремих вищих посадових осіб звучали заклики до проведення необґрунтованих додаткових податкових перевірок і навіть до позбавлення його реєстрації як неприбуткової організації.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: