Вимога про декларації для антикорупційних активістів порушує стандарти Ради Європи – Freedom House

Дата: 28 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Міжнародна правозахисна організація Freedom House засуджує нові обмеження для антикорупційних організацій, які виникають у зв’язку з прийняттям останніх змін до закону про е-декларування.

Про це йдеться у заяві організації, оприлюдненій сьогодні.

“Нові вимоги спрямовані на захист політиків, незадоволених громадським контролем, і дають їм можливість помститися тим, хто бере участь в антикорупційних розслідуваннях. Більше того – закон, вочевидь, порушує стандарти Ради Європи, що забороняють довільне і дискримінаційне втручання в незалежну діяльність громадянського суспільства”, – зазначено в заяві.

“Запровадження в Україні нав’язливих вимог до звітності, орієнтованих на антикорупційних  активістів та НУО, підриває їх роботу, яка необхідна для відновлення суспільної довіри до влади”, – сказав Марк Берендт, директор програм Євразії Freedom House.

У Freedom House також нагадують, що Україна отримала рейтинг частково вільної країни у звіті організації “Свобода у світі –2017”, частково вільної – у звіті “Свобода преси – 2016”, частково вільної – у звіті “Свобода в Мережі – 2016”, і має оцінку рівня демократії 4,68 за шкалою від 1 до 7, де 7 є найгіршою можливою оцінкою, в доповіді “Країни перехідного періоду – 2016”.

Як відомо, Freedom House є найстарішою неурядовою організацією у Сполучених Штатах Америки. Організація бачить свою місію у поширенні та захисті демократії та свободи по всьому світу.

Нагадаємо, 23 березня Рада ухвалила законопроект №6172, яким звільнила військовослужбовців-контрактників та мобілізованих бійців від обов’язку заповнювати електронні декларації.

Водночас, до закону були внесені правки, які зобов’язують подавати електронні декларації не тільки чиновників, а й громадські організації з протидії корупції й усіх, хто пов’язаний з ними.

Посольства Великої Британії та США заявили, що цей закон – “серйозний крок назад” для України.

Організація Реанімаційний пакет реформ (РПР) заявляє, що правка депутата від “Народного фронту” Тетяни Чорновол зобов’язує кожного учасника акції протесту проти корупції подавати електронні майнові декларації. У разі відмови протестуючий нестиме кримінальну відповідальність.

27 березня ввечері президент України Петро Порошенко підписав закон. Але на зустрічі з представниками громадських організацій він пообіцяв, що допоможе прибрати скандальні правки, спрямовані проти антикорупційних активістів.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: