Викрадення, катування, вбивства: Держдепартамент випустив звіт про порушення прав людини в Криму

Дата: 14 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Починаючи з окупації Криму Росією у 2014 році, “влада” на півострові масово порушує права людини та не розслідує відповідних злочинів. 

Про це йдеться у звіті Бюро з питань демократії, прав людини і праці Держдепартаменту США, опублікованому 13 березня на офіційному сайті відомства. 

Експерти Держдепартаменту сфокусували свою увагу в доповіді на питаннях катувань, убивств, залякувань, незаконного поміщення в психіатричні клініки незгодних з окупаційним режимом кримчан, втручання в особисте життя громадян, блокування інтернет-ресурсів, а також на порушенні інших прав людини. Зокрема, вони стверджують, що підконтрольна Росії влада Криму не тільки закриває очі на ці порушення, але й замовчує та стимулює їх. 

У тексті доповіді також докладно розповідають про умови, в яких перебувають в’язні на півострові: 

“Російська влада в Криму піддала катуванням та іншим зловживанням жителів, які виступали проти окупації. Правозахисники повідомили, що російські окупаційні сили піддавали кримських татар і етнічних українців, зокрема, фізичному насильству. Також вона використовує психіатрію як засіб тиску на затриманих осіб. Окупаційні органи не дозволяли здійснювати моніторинг умов у в’язницях або місцях позбавлення волі незалежним неурядовим спостерігачам або міжнародним організаціям”.

Окрім цього, окупаційна влада погрожує людям насильством та ув’язненням, якщо вони відмовляються свідчити в суді проти окремих осіб, які виступають проти окупації. Експерти також повідомили, що з 2014 року по 30 червня 2018 року щонайменше 42 особи стали жертвами насильницьких зникнень у Криму: серед жертв 38 чоловіків і чотири жінки.

Автори доповіді констатують, що окупаційна влада суттєво обмежила свободу вираження поглядів, адже відмовилася реєструвати незалежні друковані та електронні ЗМІ, змушуючи їх припиняти свою діяльність. 

“Протягом року спостерігачі відзначали збільшення судових переслідувань та засуджень за думки, висловлені в соціальних медіа, а іноді навіть за пости, написані до того, як Росія почала окупацію Криму”, – зазначають монітори.

У Держдепартаменті також нагадали про фактичне придушення кримськотатарської та української мов на півострові. 

“Хоча кримськотатарська та українська мови є офіційними в окупованому Криму, влада продовжувала скорочувати навчання в школах і пропонувала вивчати їх тільки як необов’язковий предмет наприкінці навчального дня. Незважаючи на розпорядження Міжнародного суду від квітня 2017 року про забезпечення доступу до освіти українською мовою, на півострові існує лише одна школа з українською мовою навчання та лише 13 класів мають її як предмет у навчальному плані”, – наголошують у доповіді. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: