Верховний Суд вимагає у кваліфкомісії суддів оригінали доказів у справі про звільнення одіозного судді Бабенка

Дата: 03 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Верховний Суд витребовує від Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) оригінали доказів у справі про звільнення голови Апеляційного суду Черкаської області Володимира Бабенка. 

Про це повідомляє кореспондент Центру інформації про права людини із судового засідання.  

Головуюча суддя Ірина Желтобрюх повідомила, що у суду виникли питання з електронними доказами. Адже Кодекс адміністративного судочинства передбачає подання доказів в оригіналі з електронним цифровим підписом.

Колегія суддів цікавилась у представників ВККС, де знаходяться оригінали електронних доказів. Йдеться про відеозаписи зборів суддів у жовтні 2015 року та брифінг Володимира Бабенка в Апеляційному суді Черкаської області, на яких, на переконання ВККС, голова суду порушив суддівську етику. 

Провідний спеціаліст відділу представництва інтересів ВККС у судах Дмитро Карлош не зміг відразу надати посвідчені цифровим підписом оригінали доказів, вказавши, що “у матеріалах справи багато дисків”

“Це ключовий доказ у справі. Саме він підтверджує або спростовує ті факти, що лягли в основу рішення ВККС про звільнення”, — наголосила головуюча суддя Ірина Желтобрюх. 

Суд зробив перерву у справі. Наступне засідання відбудеться 12 квітня о 14:30. 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Кінець прийде”, або Як одіозний суддя Бабенко з Черкас оскаржує рішення про своє звільнення

Нагадаємо, 2015 року суддя Сергій Бондаренко заявив, що суддя Володимир Бабенко вимагав від нього ухвалити неправосудне рішення у справі за позовом підприємства Дмитра Фірташа ПАТ “Азот” проти вчительки Оксани Яшан. Підприємство намагалось виселити вчительку з приміщення.

Суддя записав розмову з головою суду. Володимир Бабенко спростовував звинувачення у тиску на суддю, назвавши аудіозапис нарізкою. Експертиза МВС визнала, що голос на записі належить голові суду. Вона також встановила відсутність втручань у запис.

Після рішення на користь вчительки суддя зазнав систематичного тиску та втручання в його роботу.

У нього забрали помічника, не призначали нового, не реєстрували доповідні та заяви. Адміністрація суду також перешкоджала роботі судді з тим, щоб учасники судових процесів скаржились на суддю до Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС). Суддя пережив підпал машини й чатування невідомих під його квартирою.

У жовтні 2017 року начальник Департаменту спецрозслідувань Генпрокуратури Сергій Горбатюк розповів про саботаж кримінальної справи стосовно Володимира Бабенка.

Слідчі планували інкримінувати йому порушення ст. 191 КК (“Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем”) через його участь у відчуженні приміщення Апеляційного суду Черкаської області та ст. 364 КК (“Зловживання владою або службовим становищем”).

З хронологією подій довкола конфліктної ситуації в Апеляційному суді Черкаської області можна ознайомитись за цим посиланням.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter