Верховна Рада ухвалила закон про воєнних злочинців

Дата: 06 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Верховна Рада в першому читанні ухвалила законопроєкт №9438 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права”, який, зокрема, вдосконалює правовий режим кримінальної відповідальності за тортури відповідно до вимог сучасного міжнародного права.

Про це повідомляє пресслужба парламенту. 

 

Документ внесли на розгляд парламенту ще в грудні минулого року за ініціативи Володимира Гройсмана. Ухвалення закону, за словами правозахисників, чекали тисячі людей, які стали жертвами конфлікту на Донбасі. Річ у тому, що Кримінальний кодекс в Україні досі не передбачає кримінальної відповідальності за злочини проти людяності та за воєнні злочини.

“Ці специфічні прогалини у вітчизняному кримінальному законодавстві України виникли не через те, що останнє перестало “встигати” за суспільно-політичним життям, а зумовлені тим, що від моменту прийняття КК його положення системно не узгоджувались із сучасним міжнародним правом та тенденціями його імплементації в національні правові системи в аспекті кримінальної відповідальності за так звані злочини за міжнародним правом”, – зазначав автор законопроєкту в пояснювальній записці до нього. 

Задля привернення уваги до проблеми відсутності покарань за воєнні злочини жертви полону і правозахисники проводили акції. Останню таку вони організували під стінами Верховної Ради 4 червня. Тоді родичі полонених розповідали, що людей у підвалах, непридатних для життя, на окупованих частинах Донбасу тримали та продовжують тримати роками. Це, за їхніми словами, є нічим іншим, як злочинами проти людяності, відповідальності за які досі не було в українському законодавстві.

Уже не перший рік активісти закликають парламент ратифікувати Римський статут, який би дозволив забезпечити прозорість проведення розслідування злочинів, скоєних під час Євромайдану, окупації Криму та збройного конфлікту на Донбасі. Про те, що таке Римський статут та чому він так важливий для України, ви можете докладніше прочитати тут

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: