В Україні з’явилась коаліція за скасування мораторію на продаж землі, який ЄСПЛ визнав порушенням прав людини

Дата: 22 Червня 2018
A+ A- Підписатися

В Україні вперше створили Громадську коаліцію за скасування мораторію на купівлю-продаж сільськогосподарських земель.

Про це повідомляє видання “Економічна правда”, яке стало одним із членів коаліції. 

Коаліція об’єднала прихильників скасування мораторію, які представляють різні сфери громадської та професійної діяльності. В об’єднання входять сільгоспвиробники, правозахисники, економісти, банкіри, політики та журналісти.

Головна вимога активістів – скасувати мораторій з 1 січня 2019 року, який ЄСПЛ раніше визнав порушення прав людини.

Учасники коаліції підписали меморандум, у якому навели 14 причин необхідності скасування мораторію, а також 8 ключових принципів, за якими, на думку коаліції, необхідно відкрити ринок сільськогосподарських земель.

Коаліція закликала представників влади публічно визначитися щодо мораторію. Зокрема, президента – висловити чітку публічну позицію щодо ставлення до впливу мораторію на добробут громадян та економіку країни; прем’єр-міністра – внести на розгляд парламенту проект закону про обіг земель; Уповноваженого Верховної Ради із захисту прав людини та народних депутатів – зробити подання до Конституційного Суду щодо визнання мораторію таким, що порушує конституційні права громадян; народних депутатів – ухвалити закон про обіг земель до початку виборчої кампанії.

Нагадаємо, що раніше ЄСПЛ у Страсбурзі визнав заборону на купівлю та продаж земель сільськогосподарського призначення в Україні порушенням Європейської конвенції з прав людини.

Таке рішення було ухвалене у справі “Зеленчук та Цицюра проти України”, яке стосувалася скарги двох українців, які не могли продати ділянки землі, що знаходились у їхній власності. У рішенні ЄСПЛ не говориться нічого про грошову компенсацію, яку має виплатити Україна.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: