В Україні заснували премію “Charlie Award” для журналістів, які пишуть на тему ЛГБТ та недискримінації

Дата: 25 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

В Україні заснували премію “Charlie Award” для журналістів, які пишуть на тему становища ЛГБТ спільноти та прав людини в Україні.

Про це повідомляють організатори конкурсу.

“Гомофобія вбила у десятки разів більше людей за тероризм. Саме тому прийшов час її остаточно подолати. Засоби масової інформації – один з основних чинників формування як індивідуальної думки людини, так і громадської думки загалом”, – кажуть організатори премії.

“Ми переконані, що незважаючи на спекуляції церков і політиків навколо сексуальної орієнтації, гомофобії та прав людини, ЗМІ мають відіграти ключову роль в актуалізації цього питання, висвітлення проблем і дискримінації ЛГБТ+ людей та змусити суспільство задуматися над безпідставною ненавистю та жорстокістю, яка вбиває”, – додають вони.

До конкурсу на отримання премії запрошуються журналісти усіх ЗМІ, а також незалежні журналісти, які відстоюють ідеали рівності, недискримінації, особистісної свободи та захисту прав людини.

“Якщо Ви журналіст(ка), який залучений(а) до суспільних і громадських справ, та є автором матеріалів на тему життя ЛГБТ+ людей, їх прав та їх порушення, а Ваші матеріали мають потенціал змінювати свідомість українського суспільства, спрямовані на подолання гомофобії та поширення ідей гендерної толерантності, запрошуємо Вас до участі”, – йдеться у повідомленні премії.

Журналістів просять надсилати конкурсні матеріали через встановлену на сайті аплікаційну форму до 11 жовтня 2016 року.

У конкурсі можуть приймати участь журналістські матеріали усіх жанрів (статті, розслідування, аналітичні статті, репортажі, радіопрограми, телепрограми, відеоролики тощо). Вони мають бути створені та поширені у ЗМІ у період з 11 жовтня 2015 року до 11 жовтня 2016 року. Один конкурсант може надіслати не більше трьох матеріалів.

2016 року у номінації “Журналіст року” відзначать того журналіста, який, на думку журі конкурсу, найбільше сприяв переосмисленню читачами свого ставлення до ЛГБТ та викорінення гомофобії зі свідомості читачів.

“Матеріали, які відзначатимуться у цій номінації, мають утверджувати ідею рівних прав для усіх громадян, незалежно від їх сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності”, – йдеться у повідомленні організаторів.

У номінації “Голос свободи” відзначать найкращий матеріал-розслідування на тему порушення прав ЛГБТ+ людей та злочинів на ґрунті ненависті.

Результати конкурсу оголосять 16 листопада 2016 року у Міжнародний День толерантності.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: