В основі наркополітики мають бути права та свободи людини – Держслужба

Дата: 27 Квітня 2016
A+ A- Підписатися

В основі наркополітики мають бути права і свободи людини. Найголовніше – спрямувати зусилля на боротьбу із незаконним обігом наркотиків, а не карати наркозалежних.

Про це заявив Олег Дзісяк, тимчасовий виконувач обов’язки голови Державної служби України з контролю за наркотиками, передає прес-служба “Українського кризового медіацентру”. 

“Світова наркополітика перебудовується з акцентом на те, щоб прибрати карально-репресивні методи, які були у свій час спрямовані проти наркоспоживачів. А зосередити діяльність правоохоронних органів саме на боротьбі з організованою злочинністю наркоіндустрії”, – пояснив Дзісяк.

За його словами, Україна демонструє позитивні результати від запровадження програми із зменшення шкоди, тобто замісної підтримуючої терапії. Для пацієнта такі добровільні програми означають стабільність стану здоров’я, а для держави – тримання ситуації під контролем.

Програмний директор Євразійської мережі зменшення шкоди Ганна Довбах зауважила, що найбільше медичної допомоги і розуміння потребують затримані споживачі наркотичних речовин. У таких ситуаціях поліція повинна проявляти гуманне ставлення до цих людей. Для цього, за словами директорки Євразійської мережі зменшення шкоди, держава повинна змінити ставлення до наркозалежних.

Поліція в усіх країнах світу має виконувати, перш за все, функцію допомоги. У нашому регіоні це поки що не скрізь працює”, – каже Ганна Довбах. За її словами, зараз триває обговорення шляхів вирішення ситуації між правоохоронними органами, службою з контролю за наркотиками, медиками та громадськими активістами. 

В Австрії у разі затримання наркозалежних поліція співпрацює з Міністерством охорони здоров’я і Міністерством юстиції, розповів Альберт Грасел, головний інспектор Федерального Міністерства внутрішніх справ Австрійської Республіки. При цьому, всі витрати бере на себе держава.

“Особи, яких затримує поліція, негайно отримують медичне забезпечення. З моменту затримання людини, до неї в ізолятор тимчасового утримання мають доступ представники громадських організацій, які також займаються опікою цієї людини після її звільнення”, – пояснив Грасел.

Антон Басенко, спеціаліст Альянсу громадського здоров’я, пацієнт програми замісної підтримувальної терапії, розповів, що в Україні завдяки такому підходу 8,5 тисяч людей повернулися з кримінального світу до родин.

“Тільки за минулий рік програмою зниження шкоди було охоплено 212 тисяч наркоспоживачів. За роки впровадження таких програм вдалося знизити розповсюдження ВІЧ-інфекції більш ніж удвічі у середовищі наркоспоживачів – з 41% до 19%”, – повідомив Басенко.

Програмою замісної терапії займаються лише громадські організації. І доступна вона лише для тих наркозалежних, які перебувають на свободі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: