В Оріхівській виправній колонії №88 до засуджених ставляться, “як до свиней”

Дата: 27 Січня 2016
A+ A- Підписатися

Засуджені в Оріхівській виправній колонії в Запорізькій області налаштовані негативно до керівництва колонії через холод та голод.

Про це повідомили монітори Національного превентивного механізму (НПМ), які відвідали колонію вчора.
 
Лише 125 засуджених із 630 проживають у задовільних побутових умовах. Однак у приміщеннях з капітальним ремонтом не дотримуються температурного режиму – в середньому 11 – 12°С вдень.
 
Як передає кореспондент Центру інформації про права людини із Запоріжжя, монітори виявили ліки, у яких вийшов термін придатності.
 
У колонії відсутня тепла вода. Так, до прикладу, у душових кімнатах вода нагрівається дровами, тому вона щонайбільше тепла. У їдальні взагалі немає води навіть для миття рук. Посуд миють холодною водою без мийних засобів. 
 
Монітори не побачили чашки для засуджених. Ув’язнені наливають воду у ті ж тарілки, з яких вони перед цим їли.
 
Під час перевірки обіду монітори побачили лише кістки у їжі, в той час як за документами мало бути м’ясо. На фото кількість кісток на 630 людей. 
 
 
“До нас ставляться, як до свиней”, – сказав один із засуджених. 
 
За словами ув’язнених, 22 січня один з охоронців застосував балончик за скарги на якість їжі.
 
Кімната прийому їжі виглядає гірше за туалет, кажуть монітори. У баках з питною водою вода рудого кольору та має неприємний запах. 
 
 
Порядок застосування спецзасобів порушується: персонал не знає підстав використання та не попереджає про намір застосувати. 
  
Постіль на вигляд брудна і сіра, хоча, за словами засуджених, її періодично перуть. У штрафних приміщеннях постіль не видається взагалі. При цьому, на складі зберігаються значні запаси постільних комплектів. Лише у засуджених, які користуються власною постіллю вона була у належному стані.
 
 
У штрафних приміщеннях постіль не видається зовсім. Виключенням є лише засуджені, які мали власну постіль, ковдри та матраци.
 
Туалет та вмивальник лише на вулиці. Туалетного паперу немає зовсім – залишки екскрементів розмазані по стінах.
 
За роботу на промисловій зоні після утримання відрахувань засуджені отримують 1.11 – 1.67 грн. на місяць, а зайняті на господарському обслуговуванні – від 73 до 86 грн.
 
Практично у всіх відділеннях ув’язненим не вистачає природнього та штучного освітлення. Люди навіть у денний час знаходяться у напівтемряві. Навіть прийом засуджених у кабінеті начальника відділення учасники моніторингового візиту проводили за допомогою ліхтариків.
 
Монітори НПМ свідчать про фальсифікації документів у колонії. Вони наводять приклад підписання документів начальником колонії, коли той був у відпустці. Отже документи не мають жодної юридичної сили, наголошують монітори.
 
В офісі Уповноваженого Верховної Ради з прав людини кажуть, що Державна пенітенціарна служба та Генпрокуратура отримають акти реагування, аби порушення негайно усунули.
 
Нагадаємо, за даними НПМ, в Запорізькій області є 214 місць несвободи. 
 
 

Візит до Оріхівської колонії відбувся в рамках кластерної зустрічі моніторів НПМ східного регіону. Зустріч проходила за організаційної та фінансової підтримки МФ “Відродження”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: