В ООН описують нові випадки затримань і катувань незаконними збройними формуваннями на сході України

Дата: 26 Червня 2016
A+ A- Підписатися

УВКПЛ зафіксувало нові заяви про вбивства, викрадення, довільне затримання, катування та жорстоке поводження з боку незаконних збройних формувань на сході України.

Такі висновки роблять автори чотирнадцятої доповіді про ситуацію з правами людини в Україні, яка охопила період із 16 лютого по 15 травня 2016 року.

Вони зауважують, що такі твердження найчастіше стосуються інцидентів, що трапилися не підчас звітного періоду. Деякі жертви не повідомляли про них, поки не виїхали з районів, підконтрольних незаконним збройним формуванням. В деяких випадках родичі людей, яких позбавили волі, просять про конфіденційність справ, побоюючись відплати.

Управління Верховного комісару ООН з прав людини (УВКПЛ) не отримало доступу до місць позбавлення волі на підконтрольній території таким формуванням, попри численні запити до “органів влади” на Донеччині.

УВКПЛ наводить приклад чоловіка, якого 16 липня 2014 року затримали на блокпості “Старий міст” у місті Станиця Луганська (Луганська область). 17 липня матері захопленого зателефонував чоловік, який повідомив їй, що його утримували з її сином у будинку, що розташований приблизно за 10 хвилин руху від блокпосту “Старий міст”. В ООН не знають сьогоднішнє місцезнаходження чоловіка.

У доповіді повідомляється також про захоплення військовослужбовця Збройних сил України 10 серпня 2015 року чотирьма бойовиками так званого батальйону “Восток” на Донеччині. Вони натягнули на його голову пластиковий пакет, зв’язали йому руки та відвезли до приватного будинку. Потім його прив’язали до дерева, били, погрожували та катували електричним струмом 220 вольт. Чоловік неодноразово втрачав свідомість.

Після трьох годин катувань десятеро невідомих чоловіків у масках і камуфляжній формі з емблемою “Донецької народної республіки” допитали військовослужбовця. Жодної медичної допомоги йому не надали. Чоловіка тримали у різних місцях, зокрема він протягом місяця його утримувався в підвалі офісного центру в Макіївці. Його обміняли в рамках одночасного звільнення затриманих осіб 20 лютого 2016 року.

Окрім того УВКПЛ задокументовало низку випадків позбавлення волі людей озброєними групами під час перетину лінії зіткнення.

Як приклад в ООН наводять позбавлення волі чоловіка під час переходу через лінію зіткнення у Станиці Луганській на блокпості незаконного збройного формування 14 лютого 2016 року. Його рідні не мають жодної інформації про причини його затримання та про місце утримання.

Також лишається невідомою доля чоловіка, який зник безвісти 5 березня 2016 року під час своєї поїздки до Донецька через блокпости Зайцеве/Майорськ. За наявною в ООН інформацією, його затримали на блокпосту незаконного збройного формування та ймовірно передали до управління, яке іменує себе “міністерство державної безпеки” у Макіївці. До початку збройного конфлікту чоловік працював у Донецькому державному університеті управління. Він був відомий своїми проукраїнськими поглядами, які висловлював на початку 2014 року. У 2014 він переїхав до Києва з міркувань безпеки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: