В ООН нарікають на відсутність прогресу у покаранні винних в одеській трагедії 2 травня

Дата: 29 Серпня 2017
A+ A- Підписатися

Управління Верховного комісара ООН з прав людини (УВКПЛ) відзначає відсутність прогресу в притягненні до відповідальності винних у загибелі 48 людей 2 травня 2014 року в Одесі.

Про це йдеться у 18-й доповіді Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні.

В ООН розглядають вжиті заходи вибірковими і вважають, що вони можуть свідчити про упередженість.

15 травня, в рамках судового провадження у справі 20 прихильників ідеї “федералізації”, що триває більше двох років, Малиновський районний суд Одеси прийняв рішення про відвід головуючого судді, та ще двох суддів з колегії. Тепер судовий розгляд справи має розпочатися спочатку.

Того ж дня Малиновський районний суд подав клопотання про передачу справи до іншого суду через те, що був неспроможний призначити нову колегію суддів у відповідності до вимог Кримінального процесуального кодексу України. У цій справі обвинувачуваний на момент інциденту був неповнолітнім. Кодекс вимагає, щоб головуючий був уповноважений вести провадження у справах, які стосуються неповнолітніх.

“УВКПЛ стурбоване тим, що затягування судового провадження може призвести до надмірних строків утримання під вартою п’яти підсудних, які перебувають у СІЗО з травня 2014 року”, – йдеться у доповіді.

Разом з тим в ООН звертають увагу, що судовий процес у справі одного з членів групи активістів- прихильників “єдності”, який є єдиним обвинуваченим у вбивстві, ще не розпочався.

“А сам він насолоджується повною свободою без будь-яких запобіжних заходів”, – коментують укладачі доповіді.

Окрім цього, судового рішення у своїй справі очікують також троє співробітників Головного управління Державної служби з надзвичайних ситуацій в Одеській області. Їх обвинувачують у тому, що вони не допомогли людям, що опинилися в пастці в палаючому Будинку профспілок, що призвело до загибелі 42 осіб.

В УВКПЛ повідомляють, що через недовіру громадськості до розслідування актів насильства 2 травня 2014 року, Генеральна прокуратура України шукає незалежних іноземних експертів, які могли б допомоги у визначенні точної причини смерті 34 людей, загиблих у Будинку профспілок.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: