Ксенофобська риторика та упередженість ЗМІ негативно вплинули на вибори в Угорщині – ОБСЄ

Дата: 10 Квітня 2018
A+ A- Підписатися

Під час парламентських виборів в Угорщині шанси партій були нерівними, а керівна сила мала великі переваги.

Про це заявили в ОБСЄ, передає Reuters.

“Надмірні витрати уряду на рекламу, які інформаційно посилили кампанію керівної коаліції, підірвали спроможність учасників конкурувати на рівних умовах”, – сказав спостерігач ОБСЄ Дуглас Вейк.

За його словами, основні права та свободи були загалом дотримані, проте мали місце й такі порушення, як обмеження доступу до масової інформації, обмеження свободи ЗМІ тощо. Залякування та ксенофобська риторика, упередженість у засобах масової інформації та непрозорість фінансування кампанії, за словами Вейка, значно обмежили шанси некерівних партій.

Нагадаємо, 9 квітня партія прем’єр-міністра Угорщини Віктора Орбана “Фідес” перемогла на загальнонаціональних виборах, що дало йому можливість утретє поспіль очолити уряд країни.

Орбан, 54-літній правопопулістський політик, який очолюватиме уряд найдовше за посткомуністичну історію Угорщини, має сильні євроскептичні погляди, а його кампанія будувалася на антиемігрантській риториці. Лідери партій, що посіли друге і третє місця на виборах, подали у відставку за результатами виборів.

Після підрахунку 98,5 відсотка бюлетенів “Фідес” мала майже половину голосів, значно випередивши радикальну націоналістичну партію “Йоббік”, яка набрала близько 20 відсотків. Третє місце посіли соціалісти, до парламенту увійшли також дві ліві партії.

Виборча система Угорщини передбачає перерозподіл між переможцями виборів голосів, поданих за партії, що не пройшли до парламенту. Це дає шанс “Фідес” та її дрібнішим партнерам, християнським демократам, здобути більшість у дві третини голосів депутатів та отримати широкі повноваження.

Опозиційні партії висловили занепокоєння з приводу того, що такий результат дозволить автократичному Орбану проштовхнути конституційні зміни, продовжувати придушення громадянських активістів та посилити вплив на структуру державної влади.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: