“У нього завжди “все добре”: мати Сенцова розповіла, як спілкується із сином останні п’ять років

Дата: 10 Травня 2019
A+ A- Підписатися

Мати незаконно засудженого в Росії режисера Олега Сенцова спілкується із сином телефоном лише 20 хвилин на місяць, адже більше не дозволяють російські тюремники. 

Про це вона розповіла в інтерв’ю Громадському, яке журналісти підготували до п’ятої річниці арешту Сенцова. 

Людмила Сенцова розповіла, що під час розмов телефоном режисер встигає дізнатися лише про їхнє здоров’я, як вони вчаться та чим цікавляться. 

“Здебільшого говоримо тільки про це. Про його здоров’я не може йтися, тому що в нього завжди “все добре”. Він займається спортом, видужує, п’є вітаміни і стежить за собою, за нього хвилюватися не треба. Тому можна і не питати. А що стосується дітей, то його цікавить будь-яка дрібниця – чи не захворіли, як вчаться”, – каже мати політв’язня.

Мати Сенцова також повідомила, що під час голодування, яке режисер тримав 145 днів, з нею не контактував жоден український політик:

“Ніхто. Ось тільки наші ці правозахисники, був один татарський правозахисник, отець Климент був, приїжджав один раз”. 

Сенцов разом із сином Владом 

Під час голодування Олега, яке привернуло увагу людей у всьому світі, Людмила Сенцова написала листа Володимиру Путіну з проханням звільнити її сина, проте зараз жалкує про це. 

“Я думала, знаєте, він православний, щойно повернувся зі святих місць. Дуже на милосердя сподівалася, що він відгукнеться. А мені прийшла дуже офіційна відповідь, не одна, а два відповіді прийшло. Я зрозуміла, що даремно це (написала лист – ред.) зробила. Взагалі не треба було писати. Хоча і знала, що ніби як не треба. Та подумала: а раптом? Якась надія була. А раптом хтось підтримає ще? І це буде та крапля, яка все змінить? Але зараз я знаю, що це вже не допоможе”, – розповіла жінка. 

Як відомо, Олег Сенцов активно протестував проти окупації Криму, а в березні 2014 року його затримали російські силовики та звинуватили в тому, що він нібито хотів підірвати пам’ятник Леніну в Сімферополі та підпалити офіс колишньої Партії регіонів. На суді він заявив про тортури і політичне переслідування. Підконтрольний Кремлю суд дав українцю 20 років в’язниці. 

У травні 2018 року Сенцов оголосив голодування, вимагаючи звільнення всіх українських політв’язнів. Він протестував 140 днів, але припинив голодування, коли йому погрожували почати примусове годування. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: