У Лондоні показали балет “Весна священна”, в якому танцюють виключно люди із синдромом Дауна

Дата: 31 Травня 2019
A+ A- Підписатися

У британській Королівській опері в Лондоні відбувся показ спеціальної постановки балету “Весна священна” Ігоря Стравінського, у якій як танцюристи виступили люди із синдромом Дауна. 

Короткий документальний фільм про процес створення балету показав на своєму каналі на YouTube онлайн-журнал NOWNESS.

У травні цього року культовому балету Ігоря Стравінського виповнюється 106 років, а тому в такий спосіб творці фільму та постановки хотіли вшанувати пам’ять видатного композитора. Участь у новому балеті взяли 23 танцюристи із синдромом Дауна, а головну партію виконала британська акторка Сара Горді. Нещодавно вона отримала орден Британської імперії і стала першою жінкою із синдромом Дауна, яку відзначили цією нагородою. 

За словами постановників, вони, як і Стравінський свого часу, хотіли кинути виклик уявленню аудиторії, але цього разу про те, кому “дозволено” в сучасному світі танцювати на сцені. 

“Правда полягає в тому, що нам потрібно  більше таких неймовірно талановитих виконавців, не тільки в галузі мистецтва та культури, але й інших дисциплін, де вони можуть зробити багато позитивних змін”, – зазначив після зйомок режисер фільму Адам Чока Келлер.

Як відомо, за статистикою Всесвітньої організації охорони здоров’я, у світі із синдромом Дауна народжується кожна 700-та дитина, але досі такі люди стикаються з дискримінацією в різних сферах життя. Останнім часом в Україні активісти разом з чиновниками намагаються змінювати ситуацію на краще. Так, у квітні цього року Кабінет Міністрів врегулював механізм компенсації роботодавцям, які працевлаштовують людей з інвалідністю. Компенсувати витрати таких компаній уряд планує за рахунок штрафів і пені роботодавцям, які не виконують норми з працевлаштування людей з інвалідністю.

Експерти наголошували, що від 2 до 10% українців із синдромом Дауна могли б взяти участь у відкритому ринку праці, проте для цього треба створити необхідні умови. Зокрема: скорочений режим дня; знаходження певних функцій, які вони можуть виконувати; створення прийнятних умов і для працівника, і для роботодавця. 

ДОВІДКА. Балет Ігоря Стравінського “Весна священна” було написано на замовлення Сергія Дягілева для його Російського балету в 1912–1913 роках. Перша постановка супроводжувалась, як згадували сучасники, грандіозним скандалом через несприйняття публікою музики, декорацій та самої ідеї твору. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: