Уряд створить список заборонених товарів для перевезення через лінію розмежування: чому це важливо?

Дата: 19 Липня 2019
A+ A- Підписатися

Кабінет міністрів України змінить список товарів для перевезення через лінію розмежування у Донецькій та Луганській областях з дозволених на заборонені.

Про це повідомляє пресслужба Міністерства тимчасово окупованих територій, яке стало ініціатором змін. 

Новим порядком змінять визначення переліку товарів, які можна перевозити через лінію розмежування у Донецькій та Луганській областях.

Це означає, що, відповідно до схваленого Порядку, особи, які перетинають лінію розмежування у Донецькій та Луганській областях, незабаром зможуть перевозити будь-які товари, за винятком обмежених або заборонених до переміщення. Таке нововведення дозволить забезпечити права цивільного населення та задовольнити необхідні потреби. Це, в свою чергу, залишається одним із ключових принципів підтримки зв’язків з громадянами на тимчасово окупованих територіях”, – наголосили у відомстві. 

Як відомо, постанова Кабміну та відповідний наказ МінТОТ, який регулює питання перевезення товарів через лінію розмежування, з’явилися ще у 2017 році. Документи визначали перелік дозволених та заборонених речей. Так, на контрольовану Україною територію фізичним особам можна було ввозити товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 10 000 гривень і сумарна вага яких не перевищує 75 кг на одну особу. У зворотному напрямку – товари, сумарна фактурна вартість яких не перевищує еквівалент 20 000 гривень і сумарна вага яких не перевищує 150 кг на одну особу.

У наказі МінТОТ чітко прописали найменування товарів, які були дозволені для провезення, а тому всі речі, що не входили до нього, автоматично потрапляли під заборону. Наприклад, одна особа не могла провезти із собою більше трьох платіжних карт, двох мобільних телефонів, 100 грамів парфумів або одного годинника. 

У березні цього року Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправними та нечинними пункт 9 порядку та наказ міністра з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб, які обмежували питання перевезення товарів до окупованих територій, зокрема ліків. Тоді позов проти уряду та міністерства подав переселенець з Луганщини. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: