Універсальний дизайн до кожної хати: що нового в будівельних нормах?

Дата: 01 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

З 1 квітня набули чинності нові державні будівельні норми, які, зокрема, впроваджують обов’язкове створення безбар’єрного простору для всіх маломобільних груп населення в Україні. 

Про це повідомив на своїй сторінці у Facebook заступник міністра регіонального розвитку Лев Парцхаладзе.

За словами Парцхаладзе, нові норми враховують потреби людей з порушеннями опорно-рухового апарату, зору, слуху, розумової діяльності, людей похилого віку, батьків з маленькими дітьми, вагітних жінок. 

“Тепер при новому будівництві житлових і громадських будівель застосування принципів універсального дизайну – обов’язкове. Потрібно передбачати усі входи і виходи з будівлі, у тому числі евакуаційні, у рівень землі без влаштування ганку. Для цього треба передбачати тверде покриття із дренажем та зливостоком”, – зазначив чиновник. 

Працюватимуть нові ДБН і під час реконструкції житлових і громадських будівель. Відтепер допускається влаштовувати ґанок висотою не більше 0,15 м від тротуару зі встановленням безпечних пандусів. 

“Об’єкти, які проектуються, повинні бути однаково доступними і зручними для маломобільних груп населення та для інших членів суспільства. Наприклад, відсутність порогів, неслизькі рівні поверхні, зручні з’їзди, подача корисної інформації, яка легко сприймається візуально, тактильно та вербально. Застосування спеціалізованих елементів доступності для осіб з інвалідністю (пандуси, підйомники тощо) має встановлюватися завданням на проектування лише за відсутності можливостей влаштовувати універсальні елементи”, – наголошує Парцхаладзе. 

Як відомо, з 1 квітня роботодавці муситимуть обладнати робочі місця для людей з інвалідністю, а архітектори громадських вбиралень – пригадати про сповивальні столики для немовлят. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: