Українським матерям-одиначкам хочуть заборонити працювати в нічні зміни та їздити у відрядження

Дата: 03 Травня 2019
A+ A- Підписатися

У Верховній Раді зареєстрували законопроект про внесення змін до Кодексу законів про працю України, щоб заборонити залучення одиноких матерів до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні дні і відправлення їх у відрядження.

Про це повідомляє прес-служба парламенту. 

Документ до парламенту вніс депутат Юрій Мірошниченко від партії “Опозиційний блок”. Необхідність ухвалення поправок він пояснює тим, що одинокі матері та діти, яких вони самотужки утримують та виховують, є найменш захищеними категоріями громадян в Україні.

“Нерідко в сім’ях одиноких матерів утримуються двоє, а то й більше дітей. І весь тягар матеріального забезпечення та виховання цих дітей несуть їхні матері. Держава зобов’язана надавати максимальну підтримку таким сім’ям, особливо в умовах глибокої демографічної кризи в Україні. Держава має посилити і розширити захист одиноких матерів, які утримують та виховують своїх дітей без чоловіка, особливо у сфері трудових відносин, адже одинокі матері самотужки утримують і себе, і своїх дітей”, – продовжує нардеп у пояснювальній записці до законопроекту. 

Заборона залучати одиноких матерів до нічних, надурочних робіт, робіт у вихідні і відправлення їх у відрядження, на думку Мірошниченка, матиме позитивний вплив не тільки на них, але й на їхніх дітей.

У свою чергу ініціативу депутата вже встигли розкритикувати активістки з Асоціації жінок-юристок України “Юрфем”. 

“Замість створення ґендерно чутливого робочого середовища особам з дітьми, краще заборонити одиноким матерям працювати у вихідні і їздити у відрядження. За сім років дії Закону “Про запобігання та протидію дискримінації в Україні” наші народні обранці і надалі продовжують вносити на розгляд Верховної Ради України дискримінаційні законопроекти”, – написали вони на своїй сторінці у Facebook.

Також заборони, пропоновані депутатом, є обмеженням прав жінок на професійний розвиток, вільний вибір професії та місця і умов праці. Зокрема, статтею 11 Конвенції про ліквідацію всіх форм дискримінації щодо жінок передбачено, що держави-учасниці зобов’язані вжити всіх заходів щодо ліквідації дискримінації жінок у сфері зайнятості, зокрема за їхнім сімейним та соціальним статусом.

“Одинокі матері, яким заборонять працювати в нічний час, у вихідні дні чи виконувати надурочну роботу втратять можливість отримати вищий дохід, будуть змушені працювати неофіційно. Також заборона їздити у відрядження призведе до обмеження можливостей щодо професійного розвитку, росту та видимості у професії”, – наголосила голова Асоціації жінок-юристок України “Юрфем” Христина Кіт

Наразі документ має пройти через комітет з питань сім’ї, молодіжної політики, спорту і туризму, комітет з питань бюджету, комітет з питань запобігання і протидії корупції та комітет з питань європейської інтеграції.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter