Україна посилить оборону кордонів та проведе навчальні збори в областях з воєнним станом – Порошенко

Дата: 03 Грудня 2018
A+ A- Підписатися

У період воєнного стану буде посилено охорону державного кордону з Росією та адміністративної межі з окупованим Кримом, а в областях, де оголошено воєнний стан, пройдуть військові навчання і навчальні збори з резервом першої черги.

Про це президент України Петро Порошенко заявив сьогодні на форумі “70 років загальної декларації прав людини: порядок денний для України” передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“Усі можливості, які дає воєнний стан органам влади, буде використано для посилення охорони державного кордону з Російською Федерацією та адміністративної межі з АР Крим. Буде скорочено терміни бойового злагодження бригад, які перебувають у відповідних таборах. Відбудеться передислокація відповідних підрозділів для посилення оборони кордону”, –  сказав він.

Президент наголосив, що воєнний стан – це превентивний захід терміном на 30 днів, який жодним чином не спрямований на згортання конституційних прав і свобод громадян.

За його словами, воєнний стан запроваджено для запобігання агресії та мінімізації її наслідків “заради захисту найголовнішого права – права людини на життя”.

“Ми маємо повну інформацію, щодо збільшення кількості російських військ уздовж нашого кордону і в окупованому Криму”, – додав президент.

Порошенко також висловив сподівання, що Україна зможе обмежитися переліченими заходами і продовження воєнного стану не буде.

Президент України також закликав уряди та міжнародні організації продовжувати роботу для звільнення українських політв’язнів, яких утримують на окупованих територіях і в Російській Федерації.

“Україна і надалі продовжуватиме робити все можливе для якнайшвидшого повернення в Україну всіх українських заручників з окупованих територій Донбасу та Криму і політичних в’язнів, яких тримають у російських в’язницях”, – сказав Порошенко.

“Ще раз, користуючись нагодою, закликаю всі правозахисні організації, уряди та міжнародні організації працювати спільно заради цієї мети”, – додав він.

Нагадаємо, Верховна Рада України з 28 листопада запровадила воєнний стан у 10 областях України. Рішення було ухвалено після того, як російські військові обстріляли та захопили три українські кораблі в Керченській протоці, поранивши шістьох військовослужбовців.

28 листопада підконтрольний Кремлю Київський районний суд Сімферополя заарештував на 60 днів усіх 24 полонених українських моряків.

У зв’язку з введенням воєнного стану Україна запроваджує додаткові заходи із забезпечення охорони і оборони об’єктів інфраструктури та вводить особливий режим роботи залізничного транспорту.

Під час воєнного стану Україна не пропускатиме на свою територію росіян чоловічої статі віком від 16 до 60 років.

Також адмінкордон з окупованим Кримом зможуть перетинати тільки громадяни України. Водночас для іноземних журналістів, правозахисників та представників міжнародних місій можуть бути зроблені винятки.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: