ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити по 6 тисяч євро чотирьом харківським активістам, яких побила поліція

Дата: 19 Червня 2019
A+ A- Підписатися

Європейський суд з прав людини зобов’язав Україну виплатити по 6 тисяч євро чотирьом активістам, які постраждали від дій спецпідрозділу поліції “Беркут” під час протистоянь на захист зелених насаджень у харківському парку ім. Горького у 2010 році.  

Про це повідомляє “Укрінформ”.  

18 червня ЄСПЛ постановив, що держава Україна порушила низку статей Європейської конвенції з прав людини щодо осіб, які дев’ять років тому протестували проти будівництва дороги через парк Горького в Харкові. 

Суд визначив, що влада не спромоглася провести належне розслідування відносно скарг на погане поводження із заявниками”, – заявили в суді.

Крім 6 тисяч євро компенсації кожному заявнику за нематеріальну шкоду, ЄСПЛ зобов’язав Україну виплатити 16,6 тис. євро компенсації судових витрат на всіх. 

Нагадаємо, у травні-червні 2010 року в Центральному парку ім. Горького в Харкові відбувалися перманентні сутички між екоактивістами та силовиками через рішення міської влади побудувати крізь парк автотрасу. 

Активісти блокувати вирубування своїми тілами. Міліціонери, розблоковуючи спиляння дерев, застосовували силу до протестувальників. 21 травня чотирьох активістів затримали. На заяви потерпілих про побиття правоохоронцями з боку останніх не було реакції.

Харківська влада натомість називала активістів “проплаченими” та хуліганами.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: