У Запоріжжі силовики на вимогу ФСБ затримали росіянина, який шукав притулку в Україні

Дата: 18 Січня 2018
A+ A- Підписатися

У Запоріжжі українські силовики у грубій формі затримали на виході з міського СІЗО №10 громадянина Росії Аріфа Джабарова, якого ФСБ розшукує через звинувачення в участі у бойових діях в Сирії.

Про це на своїй сторінці в Фейсбук написав керівник адвокатського центру Української Гельсінської спілки з прав людини Борис Захаров, та надав відео затримання.

Затримання відбулось сьогодні, 18 січня, після того, як напередодні Шевченківський райсуд Запоріжжя ухвалив звільнити Джабарова з-під тимчасового арешту, оскільки ФСБ Росії не надало підтвердження підозри щодо нього.

“УФСБ по республіці Башкортостан підозрює Джабарова в участі у незаконних збройних формуваннях на території Сирії. Викликає великий сумнів законність цього затримання. За що він був затриманий? На яких підставах, за чиїм наказом? Чому Україна потурає агресору в переслідуванні громадян Росії за статтями, за якими РФ так само переслідує наших захисників та кримських політв’язнів?”, — написав Захаров.

Він додав, що йдеться про статті 208-2 (участь в збройному формуванні, не передбаченому федеральним законом, а також участь на території іноземної держави в збройному формуванні, не передбаченому законодавством цієї держави), 205.5 (організація діяльності терористичної організації і участь в діяльності такої організації), 282.2 (організація діяльності екстремістської організації) Кримінального кодексу Російської Федерації.

Як повідомив сайт 061, у грудні 2017 року Шевченківський суд Запоріжжя арештував Аріфа Джабарова на 30 днів за запитом управління ФСБ Башкортостану. Російська сторона мала надати документи, які підтверджують висунуті проти нього звинувачення. Оскільки по закінченню 30 днів докази провини надані не були, Джабарова відпустили.

За даними ЗМІ, Джабар прибув у Запоріжжя з Туреччини, де проживав з 2012 року. В аеропорту він попросив прикордонників надати йому можливість звернутися в міграційну службу України з проханням про надання притулку, але йому відмовили. Після цього Джабар порізав собі вени і був затриманий поліцією. Джабар — лезгін за національністю, народився в Казахстані в 1976 році.

“На превеликий жаль, мусимо констатувати, що українські органи влади діють на виконання запитів ФСБ, а не на захист шукачів притулку. При цьому послідовно і беззаперечно порушують міжнародні стандарти прав мігрантів, закріплені в національному законодавстві”, — зазначив у коментарях голова Харківської правозахисної групи Євген Захаров.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter