У туристичному селищі на Львівщині заборонили російськомовний культурний продукт

Дата: 30 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

У туристичному селищі Славське на Львівщині встановили мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту в будь-яких формах.

Про це повідомляє “Дивись.info” з посиланням на власного кореспондента, який був присутній на засіданні селищної ради.

Краєвиди селища Славське

Історія із забороною російськомовного культурного продукту в Україні почалась у вересні, коли Львівська облрада запровадила такий мораторій на території Львівської області, куди входить Славське. Депутати тоді рекомендували органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення мораторію на “публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах” до моменту повного припинення окупації території України. Вже за місяць стало відомо, що через заборону в області більше не продаватимуть мистецький журнал “ШО”, який видається в Україні з 1995 року. Згодом ініціативу львівських депутатів підхопили в Тернополі та Житомирі.

Депутати Славської селищної ради вирішили не тільки встановити мораторій на культурний продукт, але й рекомендували готелям не використовувати російську для спілкування з туристами.

“Враховуючи численні звернення, пропонується прийняти таке рішення про встановлення мораторію. Найосновніше, з чим стикається турист, приїжджаючи на Західну Україну і до нас, – це ефір, музичний супровід у кафе, ресторанах, використання російськомовного культурного продукту. Є представники бізнесу тут, і дехто відмовився від того та працюють виключно на україномовному та англомовному продукті, чого не скажеш по ряду інших закладів, у які ми всі з вами ходимо. Сюди ж потрапляють і російськомовні носії реклами, в тому числі обслуговування і спілкування, аби не переходити на мову агресора”, – пояснив необхідність вводити мораторій голова селищної ради Володимир Бега.

Слідкуватиме за дотриманням заборони постійна комісія з гуманітарних питань та законності.

Нагадаємо, що заборона використання російськомовного продукту на території будь-якої області чи населеного пункту – порушення статті 10 Конституції, яка говорить, що єдиною державною мовою в Україні є українська, а держава забезпечує всебічний її розвиток і функціонування в усіх сферах суспільного життя на всій території України. Водночас в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

Саме це рішення недолуге, абсурдне і просто незаконне. Воно порушує права і російськомовних громадян України, і неросійськомовних громадян – споживачів російськомовного культурного продукту, й іноземних громадян, які проживають на території України. Воно є дискримінаційним, а політично – просто подарунком тим, хто старанно створює імідж України як неправової держави, де порушуються права меншин“, – коментував Центру інформації про права людини введення мораторію на Львівщині координатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич 

Через порушення Конституції на Львівську облраду подав до суду адвокат Роман Лихачов.

ДОВІДКА: згідно з дослідженням, протягом останніх 20 років російська мова стає дедалі менш популярною в пострадянських незалежних державах, у тому числі й в Україні, де в 1994 році налічувалося майже 34% російськомовних, а у 2016-му – вже 24,4%. Згідно з переписом населення 2001 року, у Львові майже 10% населення спілкувалося російською. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: