У Словаччині понад 400 журналістів закликали владу не втручатися в їхню роботу

Дата: 08 Лютого 2019
A+ A- Підписатися

Словацькі журналісти закликали владу не втручатись у роботу ЗМІ, не диктувати і не впливати на зміст медіа.

Про це йдеться у відкритому зверненні журналістів до владних структур, повідомляє Радіо Свобода.

“Після вбивства журналіста Яна Кучака і його нареченої Мартіни Кушнірової ми сподівались, що держава шукатиме шляхи, як краще захищати журналістів. Не сталось. Навпаки, владні політики за підтримки партії ĽSNS (Ľudová strana Naše Slovensko – Народна партія “Наша Словаччина”, крайньоправа політична партія, яку очолює націоналістичний політик Мар’ян Котлеба) вирішують хіба що, як захистити себе”, – йдеться у зверненні.

У заяві зауважується, що політики мають можливість коментувати матеріали ЗМІ, в яких вони фігурують, але вони часто відкидають цей варіант і не відповідають на будь-які запитання.

“Водночас у політиків є достатньо можливостей висловлюватися щодо тем, у яких вони виступають. Однак цю можливість вони часто відкидають, а окремим ЗМІ на поставлені запитання взагалі не відповідають”, – йдеться у зверненні.

Протест словацьких журналістів викликав проект нового закону про ЗМІ, який зараз обговорюється в парламенті Словаччини. В разі ухвалення нового закону, йдеться у зверненні, його окремі статті дадуть можливість політикам “додатково висловлюватися до кожної публікації, в якій буде про них написано, навіть тоді, коли ми будемо писати правду. Своїми поглядами, які можуть не відповідати фактам, вони хочуть потопити газети”.

Словацькі журналісти закликали політиків новий закон про ЗМІ відхилити. Звернення на захист свободи преси вже підписало понад 400 працівників медіа.

26 лютого 2018 року в Словаччині вбили 27-річного журналіста видання Aktualít Яна Кучака та його дівчину. Їх знайшли застреленимив помешканні в населеному пункті Велка Мача неподалік міста Трнава. Кучак розслідував випадки шахрайства з грошима європейських фондів і можливу причетність до цього італійського мафіозного клану “Ндрангета”.

Вбивство Кучака призвело до масових протестів у Словаччині, відставки прем’єр-міністра Роберта Фіцо та двох міністрів внутрішніх справ.

Поліція затримала чотирьох підозрюваних у вбивстві. Всім їм висунули обвинувачення. Прокуратура Словаччини назвала можливим замовником вбивства Яна Кучака 44-річну жительку міста Комарно (Південна Словаччина) Альону Жужову. За даними поліції, підозрювана тісно пов’язана з відомим словацьким мультимільйонером Маріаном Кочнером. Саме його контакти з італійською мафією “Ндрангета” розслідував Кучак перед смертю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: