У штрафних приміщеннях Полтавської виправної колонії немає доступу до питної води

Дата: 07 Травня 2018
A+ A- Підписатися

У Полтавській виправній колонії не дотримані санітарні норми житлової площі у гуртожитках для в’язнів та дисциплінарних приміщеннях. У штрафних приміщеннях в’язні не мають доступу до питної води належної якості. 

Порушення виявили монітори Національного превентивного механізму під час візиту без попередження, повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Експерти заявили, що в закладі не дотримано норм житлової площі в гуртожитках для в’язнів і дисциплінарних приміщеннях.

“У житлових приміщеннях на одного в’язня припадає лише 2,3-2,9 м2, при нормі в 4 м2, а окремі житлові приміщення перебувають у занедбаному стані та потребують ремонту”, – йдеться в повідомленні.

Окремо монітори звернули увагу на камери дисциплінарних приміщень, які знаходяться в напівпідвалі.  

“Вікна мають невеликі розміри і надмірно заґратовані, через що у камерах недостатньо природного та штучного освітлення, а також відсутня вентиляція. Санвузли перебувають в антисанітарному стані, клозетні чаші та рукомийники потребують заміни. Засуджені, які утримуються в камерах дисциплінарних приміщень, змушенні вживати воду із централізованої водопровідної мережі, оскільки в них не встановлені бачки з питною кип’яченою водою”, – зауважують монітори.

Також порушення виявленні у приміщеннях карантину, діагностики і розподілу, які, згідно з законодавством, не мають відрізнятись від звичайного гуртожитку.

“Умови тримання осіб у зазначеній дільниці не відрізняються від умов тримання у штрафних приміщеннях, оскільки новоприбулі особи тримаються фактично у камерах без надання можливості виходити за їх межі протягом 23 годин на добу”, – підкреслюють у Омбудсмана.

Нагадаємо, що раніше у  СІЗО на Луганщині підслідний поскаржився моніторам Національного превентивного механізму на факт побиття з боку правоохоронців.

 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: