У Росії пенсіонерка писала доноси в поліцію на людей, що не поважають Путіна в мережі

Дата: 05 Липня 2019
A+ A- Підписатися

У місті Котлас в Архангельській області РФ силовики порушили три адміністративних справи проти людей, що критикували владу в мережі, після доносів місцевої пенсіонерки.

Про це повідомляє “Новая газета”.

На початку червня в місті відбувся перший суд щодо багатодітної матері Світлани Бакшеєвої. Через звинувачення в неповазі до влади їй присудили 30 тисяч штрафу. Сама Світлана на суді не з’явилася, як зазначили журналісти, вона навіть не отримала повістки.

“Я була на роботі, коли мені зателефонувала дівчина і запитала, чи можу я приїхати до суду прямо зараз, – розповідає Бакшеєва. – Я сказала, що працюю до 8-ї вечора. Вона уточнила тільки, скільки у мене неповнолітніх дітей. Я сказала, що один – п’ять років. Вона зі мною попрощалася, і все. Увечері приходжу з роботи, заходжу в групу “підслухати в Котласі” “ВКонтакте”, а там пост про те, що наді мною відбувся суд і що мені виписали штраф 30 тисяч “, – розповідає Світлана. 

Згодом виявилось, що проти жінки порушили другу справу за аналогічною статтею, проте за неповагу до місцевих депутатів. Наразі росіянці знову загрожує штраф від 30 до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

Ще одну справу за критику російської влади порушили в місті проти електромонтера Дмитра Попперека. Його звинувачують в образі президента Росії Володимира Путіна і губернатора області.

“Дружина спочатку переймалась, але я заспокоїв, сказав, що прорвемося. Так мене і на роботі колеги підтримують, кажуть: “Ми тобі скинемося! (на штраф. – Ред.)”, – ділиться своїми враженнями від переслідування чоловік. 

Під час власного розслідування журналісти видання дізнались, що російські силовики почали переслідувати обох жителів міста після того, як на них поскаржилася 68-річна пенсіонерка Ольга Ілліна. Раніше вона працювала в школі вчителькою російської мови та літератури, проте після виходу на пенсію почала слідкувати за критиками чинної влади в мережі. Як зазначають у виданні, тільки на Світлану Бакшеєву жінка встигла написати до поліції сім доносів. 

Це не вперше, коли в Росії людей штрафують за неповагу до влади. У квітні суд оштрафував жителя міста Мала Вішера, який назвав Путіна “сказочным дол***” та опублікував фото очільника Росії в одній із соціальних мереж. Згодом у Ярославлі на 30 тисяч рублів за публікацію фотографії з графіті “Путін пі..ор” на будівлі обласного управління МВС у Facebook оштрафували місцевого архітектора. 

Як відомо, два закони щодо заборони поширювати “недостовірну суспільно значущу інформацію” в медіа та висловлювати неповагу до влади в інтернеті запрацювали в Росії на початку цього року. Нововведення російських депутатів можуть впливати на життя людей в окупованому Криму, стверджують правозахисники. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: