У психоневрологічній лікарні на Тернопільщині знайшли жінку, яка живе там уже 46 років

Дата: 11 Березня 2019
A+ A- Підписатися

У Почаївській обласній психоневрологічній лікарні на Тернопільщині адміністрація не організувала належних умов тримання пацієнтів.

Про це повідомляє прес-служба Омбудсмана. 

За словами моніторів, у 1999 році лікарню перенесли з території Свято-Успенської Почаївської лаври до приміщення колишнього дитячого садочка, будівля якого зовсім не пристосована для психіатричної лікарні на 100 ліжко-місць. Водночас заклад надає допомогу не лише жителям області, а й приймає на лікування багатьох паломників, які приїжджають до лаври з різних регіонів України.

“В палатах дуже тісно, старі вузькі ліжка з панцерними сітками розміщені впритул. Не вистачає місця навіть для тумбочок, тому речі пацієнти тримають під подушками. Монітори відзначили, що великі палати на 17–20 ліжок потребують перепланування. Телевізор пацієнти дивляться в невеликих вузьких коридорчиках, де можуть сидіти п’ять-сім осіб, але іншого місця в приміщенні лікарні немає. Сходи, ванні та туалетні кімнати потребують облаштування поручнями для осіб з інвалідністю”, – розповіли представники Уповноваженої з прав людини. 

Особисті речі пацієнти тримають під подушками

Також виявилось, що лікарня виконує ще й функції установи соціального захисту населення.

“В ній перебувають 16 жінок, які за станом здоров’я могли б проживати в інтернатах. Зокрема, одна з жінок фактично проживає в лікарні 46 років”, – зауважили експерти. 

Монітори відзначили, що робота лікарні є вкрай важливою для регіону, а тому закликали владу краще підтримувати установу фінансово. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: