У парламенті зібрали 45 підписів під поданням до Конституційного Суду через призначення нового Омбудсмана

Дата: 24 Травня 2018
A+ A- Підписатися

45 народних депутатів підписали конституційне подання стосовно відкритої процедури призначення Уповноваженого Верховної Ради з прав людини та інших процесуальних порушень під час обрання нового Омбудсмана. 

Про це на брифінгу 24 травня заявив народний депутат від БПП Мустафа Найєм

“У поданні ми вимагаємо визначити Конституційний Суд, які порушення стались під час обрання нового Омбудсмана. Про політично заангажовану особу та порушення ми говорили під час обговорення та голосування”, – сказав політик.  

“Історія свободи – це передусім історія дотримання процесуальних гарантій. Гарантій належної чітко визначеної процедури. Це правило діє й для законодавця. Парламент має дотримуватись визначеної процедури, порушення якої не є жартом і матимуть відчутні наслідки”, – написав на своїй сторінці у мережі Facebook виконавчий директор громадської організації “Правозахисна ініціатива” Михайло Каменєв.

“Після Революції Гідності ми постійно говоримо про євроінтеграцію, і в цьому контексті такі речі, як верховенство права, принцип юридичної визначеності, якість та передбачуваність закону, мають бути наріжним каменем для держави і її інституцій. У ситуації з процедурою обрання Омбудсмана цими принципами було грубо знехтувано, що дозволяє говорити про неконституційність”, – додає він.

Координаторка Благодійного фонду “Восток-SOS” Олександра Дворецька нагадала, що для правозахисників офіс Омбудсмана – це інструмент захисту прав людини в країні.

“Цей офіс має бути незалежним від політичних сил, і ця умова гарантує, що права людини будуть захищені. Бо порушують права людини державні органи влади, в тому числі й центральні органи виконавчої влади. Офіс Уповноваженого – це посередник між представниками органів державної влади та громадськими організаціями. Його незалежність гарантується дотриманням процедур”, – сказала вона.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:  “Питання не закрите”, або Хто поставить крапку у законності обрання Омбудсмана? 

Нагадаємо, що Людмилу Денісову призначили Уповноваженою Верховної Ради з прав людини в березні цього року.

Українські та міжнародні правозахисні організації неодноразово звертались до спікера ВРУ та народних депутатів з вимогою перезавантажити процес обрання Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини та провести прозорий конкурс за участю міжнародних та національних правозахисних організацій.

За твердженням правозахисників, жодна з кандидатур на посаду Омбудсмана не мала належного досвіду правозахисної діяльності, а їх висунення “відбулось у непрозорий спосіб і стало результатом кулуарних домовленостей”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: