“У неї щомісяця проблеми”: українського спортивного журналіста звинуватили у сексизмі

Дата: 21 Травня 2018
A+ A- Підписатися

Спортивний журналіст, головний редактор журналу “Футбол” Артем Франков під час дискусії на Львівському медіафорумі заявив, що жінка не може працювати спортивною журналісткою, оскільки “у неї щомісяця проблеми”.

Про це повідомляє Zaxid.net.

Інцидент із Артемом Франковим трапився 19 травня під час дискусії на панелі “Футбольна журналістика”, після того як одна зі слухачок запитала його про місце жінок у спортивній журналістиці.

“Артем Франков озвучив фразу, що жінка не може бути спортивною журналісткою, оскільки “у неї щомісяця проблеми”. Після цього в залі пролунало деяке обурення. Однак той не зупинився, вирішивши показати себе твердим мужиком, і видав абзац коментарів, що в жінки є своє місце на кухні і біля дітей, а якщо вона цим не займається, він її не поважає. Після цього із зали вийшли кілька учасниць. Я залишився і запитав, чи розуміє спікер, чому вони вийшли. Інша учасниця додала, що взагалі за такі висловлювання варто було б вибачитися. Один із спікерів віджартувався: мовляв, прошу пробачення у всіх жінок світу за всі свої висловлювання. Після цих слів вирішив вийти і я”, – описав цей інцидент головний редактор українського порталу у Польщі Prostir.pl Ігор Ісаєв, який був слухачем цієї дискусії.

Організатори медіафоруму 19 травня ввечері також відреагували на інцидент, заявивши, що не контролюють висловлювань запрошених спікерів, однак засуджують прояви дискримінації та приниження.

“Львівський медіафорум – це платформа, яка завжди дотримуватиметься принципів свободи слова та думки. Ми пишаємося тим, що є майданчиком для різних точок зору. Проте ми принципово не схвалюємо дискримінації, особистих образ та засуджуємо приниження людської честі та гідності в будь-якій формі. Ми не контролюємо того, що говорять спікери, модератори чи учасники нашого заходу і, відповідно, не можемо нести відповідальності за їхні слова. Натомість ми робимо і будемо робити все можливе, щоб максимально забезпечити ваше право прокоментувати та відреагувати на все, що ви почули на цьогорічному Форумі”, – йдеться в заяві на офіційній сторінці медіафоруму.

Директор Львівського медіафоруму Остап Процик охарактеризував слова Артема Франкова як “примітивний сексистський випад”.

“Сподіваюсь, подібні дискримінаційні заяви (щодо статі, раси, націй, релігій і т.д.) у нас більше не повторяться. Я цілком розумію тих учасників дискусії, які покинули залу. Всі інші присутні на панелі (дискутанти, модератор та учасники) мали нагоду відреагувати так, як вважали за потрібне”, – заявив Остап Процик 20 травня.

Артем Франков є автором кількох книг про футбол в Україні і вважається одним із найдосвідченіших футбольних журналістів.

Раніше видання “Повага” писало, що українські ЗМІ некоректно коментували виступи спортсменок на 23-х зимових Олімпійських іграх у Пхьончхані.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: