У МОЗ обшукують центри реєстру даних, через що деякі пацієнти можуть не отримати інсулін

Дата: 20 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Правоохоронні органи проводять обшуки в Державному експертному центрі та намагаються вилучити сервер, на якому серед іншого розміщено реєстр пацієнтів, які потребують інсулінотерапії.

Про це повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров’я.

“Станом на 1 вересня в реєстрі містяться персональні дані 1531 лікаря, 187 575 хворих, які за вісім місяців 2018 року отримали препаратів інсуліну на загальну суму понад 655 мільйонів гривень”, – ідеться в повідомленні.

У міністерстві заявляють, що перерви в роботі сервера можуть призвести до призупинення роботи реєстру, внаслідок чого пацієнти не зможуть отримувати препарати інсуліну. МОЗ України вживає заходів, щоб уникнути збоїв у роботі реєстру.

Водночас у київській прокуратурі спростовують заяву МОЗ щодо вилучення серверів Державного експертного центру. Правоохоронці пояснюють, що здійснюють досудове розслідування у кримінальному провадженні щодо можливого заволодіння державними коштами в особливо великих розмірах під час закупівлі та використання ДП “Державний експертний центр” програмного забезпечення для обліку хворих на цукровий діабет.

Таким чином, із метою виявлення та фіксації відомостей про обставини скоєння кримінального правопорушення на підставі ухвал слідчого судді, проводиться обшук у приміщенні ДП “Державний експертний центр МОЗ України” з метою вилучення копії відповідної комп’ютерної програми для подальшого проведення судової експертизи.

Правоохоронці кажуть, що ці слідчі дії “проводяться із залученням відповідних IT-фахівців для здійснення коректного копіювання комп’ютерної програми та унеможливлення витоку конфіденційної інформації щодо пацієнтів”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: