У Москві журналіста “Радіо Свобода” та активістів затримали і кілька годин возили по відділках

Дата: 21 Грудня 2016
A+ A- Підписатися

Поліція затримала на Мясницькій вулиці в Москві журналіста “Радіо Свобода” Івана Вороніна, французького журналіста П’єра Хеффнера і шістьох громадських активістів.

Про це повідомив сайт проекту “ОВД-Инфо” з посиланням на самих затриманих.

Згідно з інформацією, журналісти і активісти були затримані “під час прогулянки”.

Їх привезли до відділу поліції по району Китай-місто, потім, за словами одного із затриманих Сергія Ожича, повезли до ОВС Тверського району, а потім – Красносільського.

За словами журналіста П’єра Хеффнера, затриманню передував напад на нього.

Як стверджує Хеффнер, коли він знімав активістів, “поліцейський у цивільному” вдарив його і спробував розбити його айфон. Про затримання Хеффнера повідомили в генеральне консульство Франції, написав Ожич.

За кілька годин “Новая газета” повідомила, що затриманих відпустили.

“Активісти планували провести акцію, але на момент затримання просто йшли по вулиці. Спочатку людина в штатському напала на П’єра, штовхнула його. Під’їхала машина, з неї вибігли поліцейські, схопили кількох людей. Що саме відбувалося, я не бачив, оскільки налаштовував камеру. Потім підійшли до мене, взяли під руки і повели в машину. Слова про те, що я журналіст, проігнорували”, – розповів Іван Воронін “Новой газете”.

За словами Вороніна, спочатку їх відвезли в ОВД “Китай-місто”, але там активістів нібито не прийняли. Потім на фургоні без знаків поліції відвезли в невідомому напрямку. Як написав на особистій сторінці в Фейсбук Рословцев, їх “катали” по Москві і не відповідали на питання, після чого доставили в ОВД “Красносільське”.

“Претензії нікому так і не пред’явили, активісти написали заяву про замах на французького журналіста. У нас перевірили документи і відпустили”, – додав оператор “Радіо Свобода”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: