У Москві обшукали будівлю, де працюють адвокати кримських татар. ФСБ шукала “злочинну організацію”

Дата: 14 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

У Москві силовики провели обшук у будівлі, де розташований офіс проєкту “Правова ініціатива”, адвокати якого захищали затриманих за протест кримських татар.

Про це повідомила на своїй сторінці у фейсбуку прессекретарка “Правової ініціативи” Ксенія Бабич.

“У будівлю, де розташований офіс проєкту “Правова ініціатива” та її партнерських організацій, увірвалися люди з ФСБ (не назвавшись). За їхніми словами, у них постанова – обшук на всю будівлю, і обшук вони проводили в сусідньому офісі, що не стосується проєкту.

Незаконно вони відібрали телефони у співробітників, сфотографували їхні паспорти. Почали огляд кабінету, де міститься документація”, – написала вона.

За словами юристів, силовики також намагалися відкрити кабінет їхнього директора без постанови на обшук.

Пізніше Бабич повідомила, що співробітникам повернули телефони.

Вона додала, представники ФСБ документів не показували, а на словах повідомили, що обшук пов’язаний зі статтею 210 Кримінального кодексу Росії (організація злочинного співтовариства або участь у ньому).

Як відомо, адвокати “Правової ініціативи” в суді захищали кримських татар, затриманих 11 липня за пікет під судом у Москві.

Організація також представляє в суді москвичів, затриманих під час протестів проти недопуску незалежних кандидатів на вибори до міського парламенту.

11 липня біля Верховного суду Росії затримали 50 кримських татар.

Вони прийшли підтримати так звану “бахчисарайський четвірку” – кримських татар, засуджених за причетність до забороненої в Росії організації “Хізб ут-Тахрір”.

24 грудня 2018 року суд у Ростові-на-Дону оголосили вирок “бахчисарайській четвірці”: Енверу Мамутову, Рустему Абільтарову, Зеврі Абсеітову, Ремзі Меметову.

Їх затримали в результаті масових обшуків у будинках кримських татар у Бахчисараї 12 травня 2016 року.

Російський суд дав кримчанам від дев’яти до 17 років позбавлення волі.

11 липня Верховний суд РФ розглянув апеляцію на вирок і показово “зменшив” тюремні терміни на три місяці кожному.

Верховний суд Росії заборонив “Хізб ут-Тахрір” у 2003 році, занісши її до переліку терористичних організацій.

Представники міжнародної ісламської політичної організації “Хізб ут-Тахрір” називають своєю місією об’єднання всіх мусульманських країн в ісламському халіфаті, але вони відкидають терористичні методи досягнення цього і кажуть, що зазнають несправедливого переслідування в Росії.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter