У Міжнародного кримінального суду є дані про пряме військове протистояння між Росією і Україною

Дата: 04 Грудня 2017
A+ A- Підписатися

У канцелярії прокурора Міжнародного кримінального суду (МКС) є додаткові відомості, що вказують на факт прямого військового протистояння між збройними силами Росії і України.
 
Про це йдеться у звіті Канцелярії прокурора про попереднє розслідування за 2017 рік.
 

У канцелярії вказують, що сам факт міжнародного збройного конфлікту на сході України розпочався щонайпізніше 14 липня 2014 року, паралельно з неміжнародним військовим конфліктом.
 
У 2016 році канцелярія у своєму звіті відзначала, що до 30 квітня 2014 року інтенсивність бойових дій між українськими урядовими військами й антиурядовими збройними елементами досягла рівня, що тягне за собою застосування права збройних конфліктів. У Гаазі також вважали, що збройні групи на сході України, включаючи “ЛНР” і “ДНР”, досить організовані, щоб розглядати їх як сторони неміжнародного збройного конфлікту.
 
Канцелярія прокурора згадує у своєму звіті запеклі бої в Іловайську (Донецька область) у серпні 2014 року і у Дебальцеве (Донецьк) з січня по лютий 2015 року.
 
Окрім того, відзначаються інтенсивні обстріли міст Авдіївка і Ясинувата, зокрема їхніх житлових кварталів, по обидва боки лінії зіткнення у Донецькій області.
 
“Збільшення інтенсивності бойових дій протягом зазначених періодів пояснюється можливим надходженням з Російської Федерації військ, транспортних засобів і озброєнь для посилення позицій збройних груп”, – йдеться у звіті.
 
В цілому канцелярія прокурора МКС зафіксувала більше 1 тис. 200 випадків можливого скоєння злочинів на сході України після 20 лютого 2014 року.
 
Канцелярія Прокурора продовжує розглядати заяви про те, що Росія здійснювала і здійснює загальний контроль над збройними групами на сході України. Вона має намір встановити, чи можна розглядати цей конфлікт між Збройними силами України і антиурядовими збройними групами як міжнародний конфлікт за своєю суттю.
 
Нагадаємо, канцелярія прокурора Міжнародного кримінального суду досліджує події в Україні з 25 квітня 2014 року.
 
17 квітня 2014 року Україна подала суду заяву про визнання його юрисдикції щодо передбачуваних злочинів, скоєних на території України в період з 21 листопада 2013 року по 22 лютого 2014 року.
 
Український уряд також звернувся до Міжнародного кримінального суду вдруге 8 вересня 2015 року. Другою заявою Україна визнала юрисдикцію МКС щодо передбачуваних злочинів, скоєних на території України після 20 лютого 2014 року без кінцевої дати. Після цього прокурор суду включила в попереднє розслідування у справі “Ситуація в Україні” події після 20 лютого 2014 року в Криму і на сході України.
 
У листопаді 2016 року президент Росії Володимир Путін підписав розпорядження про те, що Росія не буде учасником Римського статуту Міжнародного кримінального суду. Це сталося відразу після того, як прокурор суду визнав анексію Криму міжнародним збройним конфліктом.
 
Такий крок Кремля не захистить підозрюваних в міжнародних злочинах від переслідування суду в Гаазі. За словами голови Центру інформації з прав людини Тетяни Печончик, країни-учасники Римського статуту зобов’язані передати підозрюваного в Гаагу, як тільки той прибуде на територію такої країни.

МКС є першим в світі постійним міжнародним судом з юрисдикцією у відношенні воєнних злочинів, злочинів проти людяності та геноциду. Основним принципом роботи суду є принцип комплементарності, що полягає в тому, що суд втручається в розгляд тих чи інших справ тільки тоді, коли національні правові системи не в змозі або не бажають розслідувати і притягти до відповідальності осіб, винних у геноциді, злочинах проти людяності і воєнних злочинах.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: