У Львові ввели мораторій на російськомовний культурний продукт: це антиконституційно

Дата: 19 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Львівська облрада запровадила мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту на території Львівської області.

Про це повідомило місцеве видання ZIK.

За таке рішення проголосували 57 депутатів. Вони доручили обласній адміністрації вжити заходів щодо створення міжвідомчої робочої групи, куди увійдуть представники громадськості, правоохоронці та співробітники районних держадміністрацій, щоб проводити “систематичну роз’яснювальну роботу для фізичних та юридичних осіб”.

Депутати  рекомендували органам місцевого самоврядування області ухвалити аналогічні рішення щодо встановлення мораторію на “публічне використання російськомовного продукту в будь-яких формах” до моменту повного припинення окупації території України. Також львівські чиновники хочуть підготувати звернення до Верховної Ради, щоб внести “зміни до законодавчих актів України стосовно заборони публічного відтворення аудіовізуальних творів мовою держави-агресора”.

Медіа не вказують, чи передбачено покарання за порушення мораторію, а також деталі його реалізації.

У коментарі Центру інформації про права людини координатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич зауважив, що подібне рішення депутатів порушує Конституцію.

“Саме це рішення недолуге, абсурдне і просто незаконне. Воно порушує права і російськомовних громадян України, і неросійськомовних громадян – споживачів російськомовного культурного продукту, й іноземних громадян, які проживають на території України. Воно є дискримінаційним, а політично – просто подарунком тим, хто старанно створює імідж України як неправової держави, де порушуються права меншин”, – сказав він.

Стаття 10 Конституції України говорить, що єдиною державною мовою в Україні є українська, а держава забезпечує всебічний її розвиток і функціонування в усіх сферах суспільного життя на всій території України. При цьому в Україні гарантується вільний розвиток, використання і захист російської, інших мов національних меншин України.

“Держава сприяє вивченню мов міжнародного спілкування. Застосування мов в Україні гарантується Конституцією України та визначається законом”, – йдеться в ній.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: