У липні зафіксували понад 30 фактів порушень цифрових прав українців: які саме?

Дата: 13 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

У липні поточного року експерти зафіксували 34 факти порушення цифрових прав українців. 

Такі дані моніторингу громадської організації “Платформа прав людини”. 

Минулого місяця в Україні продовжили блокувати 240 інтернет-ресурсів на підставі двох указів президента України, які неодноразово критикували правозахисники. Незважаючи на критику експертів, у липні в Єдиному державному реєстрі судових рішень оприлюднили постанову Великої палати Верховного Суду, яка визнала законним перший указ, виданий ще у 2017 році. Таке рішення суд ухвалив після звернення до нього активістів організації “Автономна адвокатура”.

“Велика палата Верховного Суду зазначила, що позивач не був позбавлений можливості використовувати для одержання, зберігання та передачі інформації інші вебресурси, аналогічні до тих, доступ до яких було обмежено оскаржуваним указом, у зв’язку з чим дійшла висновку про відсутність порушень прав позивача”, – розповідають автори звіту. 

Згадали у звіті автори й ситуацію з блокуванням 19 вебсайтів на підставі ухвали Печерського районного суду Києва. Наразі власники ресурсів намагаються оскаржити незаконне, на їхню думку, рішення, яке загрожує свободі слова в Україні. 

Розповіли правозахисники й про спроби російських хакерів отримати персональні дані українців. Для цього вони створюють фейкові додатки популярних програм для Android, зокрема Skype, Signal і PornHub, з метою шпигування.

“У фейкові версії вбудовують шкідливе розширення Monocle, що може зчитувати зображення з екрана смартфона в будь-який час і передавати його в Росію”, – стверджують автори звіту. 

Ризикували втратити доступ до особистих акаунтів у соцмережах та реквізитів банківських карток українці й унаслідок шахрайської схеми, яку активно поширювали в липні в мережі. 

“У месенджерах поширюється новина про те, що компанія Adidas нібито проводить акцію і безкоштовно роздає взуття, і, щоб отримати подарунок, пропонується перейти за посиланням у повідомленні. Однак за вказаним URL знаходиться сайт, який здатний вкрасти особисту інформацію й паролі”, – застерігають правозахисники. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: