У Криму, імовірно, затримали журналіста, який останнім часом критикував місцеву владу

Дата: 26 Березня 2019
A+ A- Підписатися

Активісти з Криму повідомляють про затримання в Ялті журналіста Євгенія Гайворонського; його будинок обшукували на початку місця російські силовики. 

Про це повідомляє “Крим.Реалії”. 

Журналісти наголошують, що офіційного підтвердження цій інформації немає. 

“Він мені подзвонив пару годин тому. І дуже коротко сказав: “У мене є один дзвінок. Затримали. Закидають наркотики”. Я, природно, запитала які. Він сказав: “Анабіоїди. О 15:00 у мене суд (за місцевим часом – ред.). Усе. У міському суді Ялти”, – цитують слова знайомої Гайворонського на сайті ІМІ. 

За декілька днів до ймовірного затримання з Гайворонським намагалися зв’язатися його колеги із севастопольського видання, проте безуспішно. Також вони зазначали, що останнім часом дописи чоловіка, який веде активне життя в соціальних мережах, стали “різко проукраїнськими”, а тому припустили, що їх робить не він. 

Нагадаємо, що на початку березня силовики в Криму обшукали будинок Гайворонського. Тоді у нього вилучили документи, електронну техніку, телефон, комп’ютер та все, що може бути носієм інформації. 

Як відомо, Гайворонський народився в Донецьку, навчався на журфаку місцевого вишу і вів у місті журналістську діяльність. В окупованій Ялті чоловік живе кілька років, а раніше працював прес-секретарем у місцевій проросійській громадській організації “Народна єдність”, яка активно виступала за проведення так званого “референдуму” про приєднання півострова до Росії. Згодом журналіст редагував проросійський “Евразийский журнал”, був кореспондентом кримської редакції російського видання “Комсомольская правда”, а після звільнення став співпрацювати із севастопольським виданням “Примечания”. Його називають опозиційним за критику місцевої влади. Через свої публікації журналіст став неугодний і владі Ялти. Як пише “Крим.Реалії”, його періодично не пускали на сесію міськради.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: