У Криму заочно арештували та оголосили у міжнародний розшук журналістку каналу ATR

Дата: 05 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

Підконтрольний Кремлю суд у Криму заочно заарештував і оголосив в міжнародний розшук ведучу кримськотатарського телеканалу ATR Гульсум Халілову.

Про це повідомляють на сайті Кримськотатарського ресурсного центру. 

Журналістку заочно арештували за звинуваченням нібито в участі у незаконному збройному формуванні. За словами адвоката Халілової Еміля Курбедінова, наразі російські силовики оголосили ведучу у міжнародний розшук. 

Згодом Халілова розповіла виданню “Радіо Свобода”, що вважає відкриту проти неї у Криму справу політично мотивованою, а тому оскаржуватиме її у ЄСПЛ.

“Треба ж оголосити, що кримські татари беруть участь у якихось бандформуваннях, треба ж сфальсифікувати більше кримінальних справ щодо корінного народу Криму, який проявляє свою громадянську проукраїнську позицію. Я не вступала ні в які батальйони, я працювала польовим журналістом”, – сказала вона. 

Також журналістка додала, що відкрита російськими силовиками справа нібито стосується її відношення до батальйону імені Номана Челебіджіхана.

“Всі ми знаємо, що після переформатування громадянської блокади Криму її лідер оголосив про формування батальйону Номана Челебіджихана. Я з початку громадянської блокади, з 20 вересня 2015 року та до 1 січня 2016 року, дати формування батальйону, працювала там польовим журналістом. Я щодня виходила з прямими ефірами, сюжетами і розповідала про те, що відбувається в рамках блокади Криму. Я виконувала виключно свої журналістські обов’язки. Але, мабуть, вони вирішили, що треба тиснути на свободу слова”, – підкреслила Халілова. 

Як відомо, батальйон імені Номана Челебіджіхана – це добровольче кримськотатарське збройне формування, створення якого розпочалося на початку 2016 року під час блокади на адміністративному кордоні з окупованим Кримом. Батальйон названий на честь Номана Челебіджіхана – кримськотатарського політика і громадського діяча, першого глави уряду Кримської Народної Республіки, організатора I Курултаю кримськотатарського народу, першого муфтія мусульман Криму, Литви, Польщі, Білорусі.

У цьому році у Криму кримськотатарський активіст Февзі Саганджі отримав 10 років в’язниці за нібито участь у батальйоні. 

 
Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter