У Криму українського активіста Виноградова та його тещу звільняють з роботи через дії ФСБ

Дата: 17 Січня 2017
A+ A- Підписатися

Активісту Українського культурного центра у Сімферополі Андрію Виноградову та його тещі після обшуку у будинку, де мешкає подружжя із маленькими дітьми та батьками, на роботі запропонували “добровільно” написати заяву на звільнення.

Про це Виноградов повідомив Кримській правозахисній групі.

Андрій Виноградов працює в приватній компанії “Платан”, що спеціалізується на продажу будівельних матеріалів.

“Моє керівництво, довідавшись про обшук, відразу запропонувало мені добровільно написати заяву на звільнення. На роботі мені сказали, що вони вже мали обшуки ФСБ у 2014 році, тоді це паралізувало діяльність підприємства на два тижні. Зараз вони (керівництво підприємства, – ред.) теж ризикувати не хочуть”, – розповів українець.

За інформацією Виноградова, матір його дружини Наталки Харченко, яка працює головним бухгалтером нафтогазового підприємства, теж хочуть звільнити.

“Сьогодні її викликали та висунули умову. Пояснили, що це пов’язано із засобами безпеки підприємства”, – додав активіст.

За його словами, жінка сама розповіла колегам про обшук, що відбувся, сподіваючись на співчуття. Але у ту саму мить їй запропонували написати заяву на звільнення.

Андрій Виноградов також розповів, що після обшуку в його домівці іншій родині кримчан, котрі мають проукраїнські переконання, надійшов телефонний дзвінок із погрозами.

“Навіть рідним наших знайомих, котрі мешкають в материковій частині України, зателефонували та сказали, що їм (знайомим) краще поїхати з Криму”, – доповнив Андрій Виноградов.

За словами кримчанина, Наталка Харченко страждає на хронічне захворювання, вона на цей час оформлює інвалідність. Тому родині, в якій є двоє маленьких дітей, складно залишити Крим та виїхати на материкову частину України.

“Ми з дружиною виїздили з Криму та мешкали у Дніпрі, але коли Наталка захворіла, стало ще складніше сплачувати за житло, яке винайняли,  і ми повернулися додому – до Сімферополя”, – пояснив Андрій Виноградов.

Нагадаємо, 12 січня співробітники ФСБ РФ здійснили обшук у будинку Андрія Виноградова та Наталки Харченко, вилучили оргтехніку, а подружжя доправили на допит у ФСБ.  За інформацією кримського адвоката Едема Семедляєва, щодо Наталки Харченко здійснюється дослідча перевірка за ч. 2 ст. 280 КК РФ (екстремізм).

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: