У колонії на Одещині не лікують ув’язнених, а за роботу платять 200–300 гривень на місяць

Дата: 02 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У Південній виправній колонії №51 на Одещині монітори офісу Уповноваженого з прав людини виявили низку серйозних порушень.

Про це повідомляє прес-служба Омбудсмана.

Гострим проблемним питанням, за словами експертів, є жахливий стан медичної частини.

“Душові кімнати та санвузли перебувають у занедбаному стані. На поверсі, де розташовані палати для хворих, душ взагалі не працює, і хворі ув’язнені змушені ходити до душових, які розташовані на поверсі медичного персоналу. Крім того, моніторингова група зафіксувала повну відсутність замісної терапії в установі, старе обладнання для проведення флюорографії. Існує незабезпеченість медичними кадрами”, – зазначають монітори.

Також у колонії не надають медичної допомоги хворим в’язням

“Хворому, якому потрібна операція, з лікування лише надаються знеболювальні, останній аналіз крові проведено в березні 2018 року”, – розповіли в офісі Омбудсмана.

Проблеми виявили й у камерах, де утримують людей. Зокрема, приміщення недостатньо освітлені, існують проблеми з вентиляцією та температурним контролем, через що в камерах холодно. У жахливому стані та потребують ремонту каналізація та санвузли. Окремо монітори розповіли про умови праці ув’язнених у колонії.

“Ніхто з працюючих не знає свого окладу, а трудові договори взагалі відсутні. Ув’язнені отримують по 200–300 грн в місяць, що є порушенням трудового законодавства”, – розповіли вони.

Результати перевірки колонії офіс Уповноваженої передасть до Мін’юсту, МОЗ та Південного міжрегіонального управління з питань виконання кримінальних покарань та пробації Міністерства юстиції України.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: