У Києві учень проломив голову вчительці інформатики. Батьки кажуть: вона знущалась над дітьми

Дата: 12 Вересня 2018
A+ A- Підписатися

Учень 8-го класу київської школи проломив голову стільцем вчительці інформатики і кілька разів штиркнув її ножицями прямо на уроці. Жінка із травмами перебуває у лікарні. Учня, який перебував у шоковому стані, також забрали лікарі.

Про це розповів в своєму сюжеті ТСН та повідомили інші ЗМІ.

Згідно з повідомленнями, все сталося в кабінеті інформатики в кінці уроку. Діти писали самостійну роботу, по одному із завдань вчителька поставила хлопчикові мінус, перед тим ще був мінус за домашню роботу. Той несподівано кинув у неї стільцем, потім зі спини наніс ще кілька ударів ножицями.

Як запевняє у сюжеті класна керівниця, учень до цього не виявляв жодної агресії. Навчається в цій школі лише тиждень, але з однолітками в цілому ладнав.

“Звичайна дитина, трохи в собі, тому що новенький, тому що новий колектив, нові вчителі. Нічого дивного за ним ніхто не помічав”, – каже класна керівниця Олена Карачун.

За інформацією ТСН, в школу №94 хлопець перевівся з міста Калуш Івано-Франківської області. Відомо, що останні роки хлопця виховувала бабуся. Батько працює за кордоном, а мати переїхала до Києва.

“Абсолютно нормальна характеристика за 4 клас, після того характеристик немає, оцінки також різні середні і хороші, і погані, і 11 балів і менше. У медичній довідці зазначено, що він здоровий”, – сказала журналістам ТСН директорка школи.

Мати хлопця з журналістами спілкуватися відмовилася.

“Приїхала мама, викликали “швидку”, він теж був в шоковому стані, на запитання не відповідав, як скам’янілий був”, – сказала директорка.  

Відразу після інциденту хлопець спустився сходами в супроводі охоронця школи. Опору не чинив.

У коментарі каналу 24 директорка, посилаючись на матір, повідомила, що у хлопця в лікарні взяли аналізи, вкололи заспокійливе і він заснув. Наразі його вже виписали з лікарні.

Вчителька інформатики – вже пенсійного віку, більше 20 років працює в цій школі, вчитель вищої категорії, вчитель-методист. За словами лікарів, у неї поєднана травма – черепно-мозкова і травма грудної клітини. Було зроблено декілька хірургічних втручань. Лікарі сподіваються, що наступного тижня пацієнтка продовжить лікування амбулаторно.

Тим часом проти хлопчика відкрили кримінальне провадження.

“За статтею 121 Кримінального Кодексу, це завдання тяжких тілесних ушкоджень. Оскільки хлопчик не досяг віку, з якого настає кримінальна відповідальність за цей вид злочину, він не є суб’єктом злочину. Тому відносно нього можуть бути застосовані міри виховного характеру”, –  зазначила начальниця відділу ювенальної превенції ГУНП у місті Києві Оксана Поплавська.

Психолог Інституту соціальної та політичної психології НАПН України Володимир Савінов вважає, що, можливо, хлопчика сприйняли в класі не так добре, як би він того хотів. Або ж занадто хвилювався через оцінки.

ВЧИТЕЛЬКА СИСТЕМАТИЧНО ПРИНИЖУВАЛА ТА БИЛА ДІТЕЙ

Водночас на сайті із відгуками про школу www.education.ua учні 94-го ліцею “Еллада” з поглибленим вивченням новогрецької та англійської мов та їхні батьки скаржаться на вчителів інформатики та фізкультури, мовляв, ті дітей б’ють.

“Підтверджую всі негативні відгуки. Особливо це стосується молодших класів – агресія у вчителів молодшої школи, і на уроках фізкультури та інформатики дітей б’ють і ображають”, – написала Світлана.

“Вчителька з інформатики – людина просто неадекватна. Суцільна лайка, б’є дітей по руках. Директор в курсі, але нічого не робить”, – також прокоментувала користувачка з ніком Добра мама.

Про свавілля вчительки публічно повідомили і матері дітей, які навчаються чи навчались у цій школі.

Так, журналістка, головна редакторка журналу “Мандри” Леся Москаленко повідомила, що подавала письмові скарги на дії вчительки з інформатики адміністрації школи.  

“В минулому році я написала заяву на ім’я директора школи про психічну неадекватність цієї вчительки, яка викладала у моєї дочки інформатику. І зараз потрібно з’ясовувати і розслідувати, бо ця викладачка знущалася з дітей, діти ненавидять її, а вона – їх. Вона однозначно неадекватна”, – поділилася жінка.

Її дочка вчилася в школі №94 до 9-го класу, а цього року пішла в іншу школу на екстернат.

“Хлопця не знаю, вчительку знаю добре. І якщо дійде до того діло, згодна свідчити проти неї у суді. Вона так познущалася із моєї дитини, що мені казати правду зовсім легко і навіть приємно. До того ж, вона не перша у цій школі у кого є симптоми проблем із психікою. Був ще фізрук, який, коли я прийшла із ним поговорити, трясся, гикав і ледь слину не пускав. Той, що погрожував дітям розправою і називав підарасами. І тоді адміністрація школи так само розказувала, який він гарний вчитель”, – написала Леся Москаленко під постом іншої журналістки і громадської активістки Анастасії Мельниченко.

“Історія, яка вже колотить соцмережі: “Учень напав на вчительку”. Але там не сказано, що ця вчителька – жорстока істерична жінка, яка доводила дітей до сказу. Рвала на дівчатках браслети, виривала з рук телефон і кидала на підлогу, змішувала їх з л*йном, принижувала, ставила погані оцінки за те, що завис комп”, – написала у Фейсбуці сестра Лесі Москаленко, що має аккаунт на ім’я Горгона Бобровицька.

ВИПАДОК ПОКАЗАВ КОМПЛЕКСНУ ПРОБЛЕМУ

Резонансну ситуацію у школі №94 прокоментувала і правозахисниця, голова громадської організації “Студена” Анастасія Мельниченко. Її організація цього року запровадила онлайн курс для вчителів, про те як вчити дітей без дискримінації і одночасно прищеплювати їм гуманітарні цінності.

Анастасія, чиї діти також вчаться у цій школі, вважає, що випадок висвітив цілий комплекс проблем.

Вона підтверджує, що на вчительку були скарги від батьків через систематичне психологічне насильство та випадки фізичного.

“З іншого боку, це лиш другий навчальний тиждень, хлопчик був новенький, і довести його до стану відчаю вчителька за пару уроків би не змогла. Тобто хлопчик напав за разову чи дворазову образу. А це свідчить, що наші діти не уміють вирішувати проблемні ситуації ненасильницьким методом. У них тупо не закладний такий алгоритм – от що робити?”,пише Анастасія.

Але водночас, вона погоджується, що ненасильницьке вирішення не допоможе, якщо немає механізмів подання скарг учнями на вчителів. Адже раніше батьки подавали скарги – і не спрацювало.

Ще однією частиною проблеми вона вважає те, що адміністрації важко знайти викладача інформатики на зарплату 4 тис. грн, оскільки хороші ІТ-спеціалісти заробляють по 4 тис. у.е. і до школи ніколи не підуть.

Крім того, за її словами, проблемою є те, що у матері хлопчика може не бути грошей на кваліфікованого психотерапевта.

“Тобто проблема глобальна, і звинуватити лиш хлопчика – це вичавити прищ, не помітивши, що заражений весь організм”, – пише вона.

Вона наголошує, що важливо проводити навчання для вчителів з адекватного поводження з дітьми, а також заходи із протидії вигоранню.

“У цій ситуації мене найбільше обурює ігнорування тривожних дзвіночків адміністраціями шкіл (так, проблема кадрів існує, а це вже питання до держави, чому такі зарплати, на які іти ніхто не хоче цілком справедливо), невміння людьми в принципі адекватно розв’язувати конфліктні ситуації, діяти у правовому полі, часто бездіяльність батьків (які знають, що адміністрація не відреагує), це такий заплутаний клубок…”, – коментує пост Мельниченко дизайнерка та активістка Олександра Сергієнко.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: