У Києві націоналісти змушували закритися ліванський ресторан “Linas Сafe” під загрозою погромів

Дата: 22 Травня 2017
A+ A- Підписатися

У Києві за ініціативи одного з керівників громадської організації “Націонал-патріотичний рух України” Михайла Ковальчука близько 50 націоналістично налаштованих активістів прийшли до ресторану ліванської та східної кухні “Linas Сafe” на Бесарабській площі і вимагали звільнити приміщення, зокрема, через невикористання персоналом української мови під час обслуговування.

Про це написали на своїх сторінках у мережі Фейсбук учасники інциденту і розмістили відео того, що відбувалось в ресторані.

Як випливає з дописів і коментарів у відео, наприкінці минулого тижня Михайло Ковальчук зі знайомим відвідали “Linas Сafe”. Вони замовили каву на винос, ціна якої менша, ніж кави за столиком всередині ресторану.

За словами Ковальчука, про різницю у ціні кави їм не було відомо, а дівчина за стійкою дозволила їм сісти за стіл з написом “резерв”. Коли до чоловіків підійшов офіціант і попросив доплату за каву, вони, за словами самого Ковальчука, розлютились.

“…Я запитав, на якому інформаційному стенді є інфа, з якою на цей рахунок може ознайомитися клієнт? Відповіді на це запитання від нього не отримав, попросив його розмовляти зі мною рідною мовою і принести книгу скарг”, – пише Ковальчук.

Побачивши велику кількість негативних відгуків у книзі скарг, Ковальчук хотів сфотографувати їх.

“Адміністратор-іноземець почав вести себе зухвало, намагався забрати у мене книгу скарг, але у нього це не вийшло. Після цього незрозумілого конфліктного відношення ми пішли геть і сказали , що ми зробимо все можливе, щоб цього генделю не було у центрі міста”, – зазначає Ковальчук.

За його словами, біля “Арени центр” їх наздогнали декілька іноземців, які мали стосунок до ресторану, і між ними почалася бійка.

Націоналісти стверджують, що іноземці, серед яких був власник ресторану, кидалися на них з ножами.

Після цього інциденту Ковальчук на своїй сторінці закликав всіх “свідомих українців” зібратися на 14 годину у парку Шевченка, а потім піти і змусити власників закрити свій заклад.

На заклик відгукнулось досить багато бажаючих і, скандуючи “Україна понад усе!” та “Смерть ворогам!”, вони прийшли до “Лінасу”, заповнивши собою весь простір ресторану.

Як свідчить відео, в ресторані націоналісти тиснули на хлопця за стійкою, вимагаючи говорити українською, а також вимагали надати договір оренди, книгу скарг та інші документи.

До них вийшла дівчина-адміністратор, яка намагалась пояснити, що кава за столиком дійсно коштує більше, що книгу скарг вони самі ж і забрали і що не весь персонал може говорити українською, оскільки заклад арабський.

“Ми прийшли з вимогою, щоб ваше кафе, яке не може надавати якісні послуги, зокрема, обслуговувати українською, звільнило приміщення. Вам немає місця тут”, – у відповідь сказав Ковальчук.

Він також зазначив, що своїми діями співробітники кафе “провокують їх на погром”. І додав, що якщо “конфлікт не буде врегульовано сьогодні”, то через тиждень цього ресторану вже не буде.

Через те, що власники ресторану, яких захисники української мови називали “чурбанами”, не приїжджали, націоналісти на відео продовжували тиснути на дівчину-адміністратора.

Пізніше Ковальчук урочисто оголосив у Фейсбук, що силами свідомих громадян ресторан закрито.

Але в понеділок ресторан продовжував свою роботу. Адміністрація відмовлялась давати будь-які коментарі з приводу недільного інциденту.

Правозахисник, співкоординатор проекту “Без кордонів” Максим Буткевич нагадує, що ще у 2013 році Михайло Ковальчук в якості активного члена партії “Свобода” був відомий проявами нетерпимості та провокаціями по відношенню до іноземців.

Буткевич також зазначає, що прийнятий 20 квітня за основу проект рішення Київради, яке запроваджує обов’язкову українську мову у місцях обслуговування, може бути взятий на озброєння такими “любителями погромів”.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: