У Києві люди на візках не можуть потрапити з Центрального вокзалу на Південний – моніторинг

Дата: 08 Липня 2016
A+ A- Підписатися

У Києві люди з інвалідністю, які користуються інвалідними візками, не можуть потрапити на територію Південного вокзалу з Центрального вокзалу. Також відсутні підйомники для маломобільних груп населення з боку Південного вокзалу та станції метро “Вокзальна”.

Про це свідчать результати моніторингу залізничного вокзалу “Київ-Пасажирський” за участі Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, здійсненого за зверненням особи з інвалідністю з  Дніпропетровська, повідомили у прес-службі Уповноваженого. 

До складу моніторингової групи також входили представники  Міністерства інфраструктури, Київської міської державної адміністрації, Національної Асамблеї інвалідів України та ПАТ “Українська залізниця”.

У ході моніторингу з’ясовано, що у плані заходів ПАТ “Українська залізниця” для забезпечення доступності осіб з інвалідністю передбачалося придбання та встановлення таких підйомників, проте у зв’язку з необхідністю виділення значних обсягів фінансування для проведення капітального будівництва вирішення вказаного питання відкладено на невизначений термін.

Не зважаючи на певні напрацювання в питаннях доступності для осіб з порушеннями зору, та віддаючи належне роботі служби супроводу Київського вокзалу, у ході моніторингу також підтверджено необхідність створення умов доступності для незрячих осіб, які б дозволили їм самостійно користуватись послугами вокзалу.

У ході моніторингу, серед іншого, також встановлено, що запроваджена на вокзалі система оповіщення про необхідність надання допомоги та супроводу особі з інвалідністю (на підставі телеграм або завчасних повідомлень по телефону) не у повній мірі гарантує отримання цією особою своєчасної відповідної допомоги та залежить від багатьох факторів.

За результатами моніторингу напрацьовано низку пропозицій стосовно забезпечення доступності для людей з інвалідністю, які надіслані керівництву ПАТ “Українська залізниця” для розгляду та відповідного реагування.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: