У ЄСПЛ уже надійшло понад чотири тисячі скарг на Україну через наслідки російської агресії

Дата: 24 Січня 2019
A+ A- Підписатися

З усіх скарг проти України, поданих до Європейського суду з прав людини в Страсбурзі, 60% стосуються наслідків російської агресії на сході України та порушень прав людини в окупованому Криму.

Про це повідомив секретар ЄСПЛ Родерік Лідделл, відповідаючи на запитання “Європейської правди” на прес-конференції в Страсбурзі.

“Усього в реєстрі суду (станом на початок 2019 року) перебувало 4369 індивідуальних скарг щодо подій в Криму та на сході України, поданих проти України”, – заявив він.

Раніше повідомлялося, що Україна увійшла до першої трійки за кількістю скарг проти неї до ЄСПЛ. Загалом у суді їх зареєстровано 7267. Це означає, що скарги, пов’язані з російською агресією, становлять близько 60% усього масиву “українських” претензій.

Кількість скарг, у яких єдиним або другим відповідачем зазначена Росія, суттєво нижча. “Є приблизно 400 таких скарг”, – зазначив секретар ЄСПЛ.

Необхідно зауважити, що за минулий рік кількість справ суттєво зросла. Станом на початок 2018 року в Страсбурзі було зареєстровано близько 3800 скарг проти України та близько 240 скарг проти Росії.

Голова суду Гвідо Раймонді також повідомив, що ЄСПЛ розглядає низку справ “Україна проти Росії”: “Зараз є п’ять міждержавних скарг, поданих Україною проти Росії. Дві з них розглядає Велика палата – щодо Криму та східної України, ще три – у палатах суду“.

Окрім загальних скарг на порушення прав людини в окупованому Криму та на території ОРДЛО, суд розглядає справи про незаконне вивезення до Росії дітей з дитячих будинків на Донбасі; про політичних в’язнів та щодо нападу РФ на українські військові кораблі в Чорному морі.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: