У ЄС відсутність серйозних дебатів з кандидатами у президенти України назвали неповагою до людей

Дата: 19 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

Відсутність серйозних дебатів між кандидатами в президенти України є проявом неповаги до виборців.

Про це під час брифінгу заявив голова представництва ЄС в Україні Хюг Мінгареллі, передає Громадське. 

“Нам шкода, що немає серйозних дебатів між кандидатами. Це означає неповагу до виборців. Люди мають знати та чути”, — наголосив Мінгареллі.

Також голова представництва ЄС в Україні зазначив, що відкритими досі залишається питання чесної виборчої кампанії та регуляції медіа. У свою чергу посол Німеччини в Україні Ернст Райхель додав, що до української президентської кампанії був інтерес по всій Європі.

“Це звично, що мітинги на стадіоні, але дебати на стадіоні це дійсно щось нове”, — сказав Райхель.

Відповідно до українського законодавства (статті 62 закону України “Про вибори Президента України” та порядку проведення теледебатів), дебати у другому турі виборів президента України є обов’язковими, проте проходити вони мають виключно у формі теледебатів в останню п’ятницю перед днем повторного голосування між 19 та 22 годинами в прямому ефірі на першому Національному каналі Національної телекомпанії України (“Суспільне телебачення” — “UA-ПЕРШИЙ”). Проте вже відомо, що кандидат Володимир Зеленський не прийде на теледебати

Згідно з даними Фонду “Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва”, 71% українців підтримує проведення публічних дебатів між найбільш рейтинговими кандидатами: 38% вважають участь у них обов’язковою і ще 34% – бажаною. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: