У Єгипті дівчина поcкаржилась на домагання і отримала два роки в’язниці за тероризм

Дата: 01 Жовтня 2018
A+ A- Підписатися

У Єгипті дівчину засудили до двох років в’язниці за публікацію ролика у Facebook, де вона розповіла про домагання чоловіків.

Про це повідомляє АВС.

Амаль Фаті з чоловіком 

Амаль Фаті – активістка з Каїру. Вона підтримує демократичні зміни та виступає за лібералізацію чинного законодавства Єгипту. У травні цього року на своїй сторінці у Facebook вона опублікувала відео, де розповіла про домагання під час відвідування банку в столиці Єгипту.

“Навіть поліцейський, який охороняв банк, він стояв і чіпав себе там. Він робив брудні, непристойні рухи і жорстко зі мною розмовляв”, – говорила вона в ролику.

Крім історії про службовців банку, активістка розповіла про поширення сексуальних домагань у Єгипті і зробила акцент на нездатності уряду захистити жінок.

Уже наступного дня державні ЗМІ почали кампанію проти активістки, а 11 травня до будинку Фаті прийшли поліцейські, які забрали її разом із чоловіком та 3-річним сином; пізніше чоловіка та сина відпустили.

Амаль Фаті із сином

Під час попереднього розслідування прокурор суду, куди передали справу, звинуватив єгиптянку в “публікації відео, що закликає до повалення чинної влади”, “поширенні неправдивих відомостей, що завдають шкоди національній безпеці”, а також у “неналежному використанні інтернету”.

Протягом місяця про долю Фаті не було відомо нічого, поки її адвокат Ромадан Мухамед не вийшов на контакт із медіа. Він розповів, що, поки суд розглядав першу справу, Амаль отримала друге звинувачення за причетність до якоїсь терористичної організації і тепер її тримають у СІЗО у зв’язку з новим розслідуванням.

“Постанова суду була винесена за двома звинуваченнями, перше з яких – поширення неправдивих новин, а друге – публікація відеоматеріалу, що містить непристойності”, – зауважив адвокат.

Тепер правозахисні організації по всьому світу вимагають у влади країни відпустити Фаті.

Акція на підтримку Фаті 

Нещодавно світова кампанія підтримки допомогла 19-річній Ноурі Хуссейн із Судану, яку ще підлітком насильно намагався видати заміж її батько. У першу шлюбну ніч дівчина відмовилась займатися сексом зі своїм чоловіком, а тому він вирішив зґвалтували її. У цьому йому допомогли родичі, які тримали Ноуру та не давали втекти. Через декілька днів чоловік зґвалтував жінку ще раз, а тому вона вирішила вбити його. Одразу після інциденту родичі дівчини відвели її в поліцейський відділок, де правоохоронці затримали Ноуру. Пізніше суд Судану визнав її винною та засудив до смертної кари.

На підтримку дівчини виступили тисячі людей з усього світу

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: