У ГПУ вказують на невдале формулювання конституційної зміни про членство в Міжнародному кримінальному суді

Дата: 02 Червня 2016
A+ A- Підписатися

У ст. 124 законопроекту про внесення змін до Конституції в частині правосуддя є редакційна вада, яка у майбутньому може сприйматись неоднозначно.

Про це заявив прокурор відділу Головної військової прокуратури Генпрокуратури Олександр Прокопов, передає кореспондент Центру інформації про права людини.

“На нашу думку, текст нової частини шостої, якою пропонується доповнити статтю 124 Конституції, має редакційні вади. Зокрема після ратифікації Римського статуту сформульовані конституційні положення можуть сприйнятись неоднозначно. Наявне у ній словосполучення “Україна може визнати юрисдикцію МКС на умовах, визначених Римським статутом” може розцінюватись як право держави на власний розсуд вирішувати питання щодо виконання його умов. Тоді як його дотримання є обов’язковим відповідно до 86 статті Римського статуту“, – заявив представник ГПУ.

У Генпрокуратурі пропонують вдалішу редакцію цієї норми.

“Юрисдикція МКС у разі визнання її Україною поширюється на територію України на умовах Римського статуту Міжнародного кримінального суду”, – цитує Олександр Прокопов.

Нагадаємо, за ініціативи президента України Петра Порошенка, у конституційних змінах в частині правосуддя з’явилась норма про відкладення ратифікації Римського статуту на три роки.

Заступник голови адміністрації президента Олексій Філатов обґрунтував такий крок відсутністю практики приєднання країн до суду під час збройного конфлікту та необхідністю захистити українських військових від ризиків та наслідків від такого членства. 

Однак українські правозахисники відкидають такий аргумент, пояснюючи, що парламент вже визнав юрисдикцію суду на подальші події в Україні.

За словами президента Європейського комітету із запобігання тортур та негуманного або принизливого ставлення Миколи Гнатовського, не ратифікуючи статут Україна втрачає низку прав, які випливають із членства в суді. Так, до прикладу, українці не можуть бути суддями або працювати в офісі прокурора.  

Невідкладно ратифікувати Римський статут у квітні також закликала Парламентська асамблея Ради Європи. А співголова фракції зелених у Європарламенті Ребекка Хармс заявила, що членство України в Міжнародному кримінальному суді буде позитивним для іміджу держави. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: