У Чернівцях чоловіки з символікою “Азову” та “Правого сектору” зірвали показ фільму “This is gay propaganda”

Дата: 19 Жовтня 2016
A+ A- Підписатися

Невідомі з шевронами “Правого сектору” та батальйону “Азов” зірвали показ документального фільму This is gay propaganda про події Революції Гідності та війни в контексті ЛГБТ-спільноти, який мав 18 жовтня відбутися у Чернівцях.

Про це повідомляє “Громадське радіо”.

За кілька хвилин до показу в центр сучасного мистецтва “Бункер”, де мали демонструвати фільм, увійшли чоловіки з шевронами “Правого сектору” та “Азову”, а також інші невідомі в масках. Вони в ультимативній формі заявили, що ніякого показу не буде і стали перед екраном проектору, не допускаючи до нього організаторів та унеможливлюючи показ.

На чоловіках та молодих хлопцях були також гумові рукавиці. Один з лідерів акції заявив, що  вони ніяких подібних показів не дозволять, що представників ЛГБТ ні на Майдані, ні серед військових немає. Він додав, що якщо організатори показу надумають провести ще якийсь захід щодо ЛГБТ, то “ви ляжете тут”.

Як написала у своєму Facebook ЛГБТ-активістка, голова ГО “Інсайт” Олена Шевченко, поліція не зробила нічого, аби припинити беззаконня.

“До нас сьогодні завітало “Качєствєнноє бєлоє насілєніє” і зірвали показ фільму “про ЛГБТ пропаганду”. Було багато погроз, були навіть біти та ножі, а Тарантіно велів не битися в підвалі. То ж ми намагались стримати насильство як могли, але поліція, яких там було аж 9 екіпажів і які особисто чули добру половину погроз, нічого не зробили, щоб цьому запобігти”, – пише у Фейсбук Тарас Руснак.

***

Згідно з анонсом кінопоказу, автором фільму є режисерка з Канади українського походження Маруся Боцюрків, яка зняла фільм про ЛГБТ підчас Євромайдану “This is gay propaganda”.

Цей новаторський фільм простежує за ходом революції та російської окупації з точки зору ЛГБТ-українців. Режисерка фільму побувала у трьох містах України у 2014 році, відстежуючи вплив російського “закону про гей-пропаганду” в окупованих Росією регіонах України. Зустрілася з Олександрою, чиє обличчя було на плакаті “Розшукується”, розклеєному по всьому місту Донецьку; із Владом, гей-активістом, який переховується у притулку для ЛГБТ у Києві; з Оленою, яка вела групи самооборони жінок під час Євромайдану і тепер бореться з поширенням антигомосексуальних законів у Східній Європі. Від болісних випадків вигнання і тортур до історій творчого опору, цей фільм показує одну зі сторін конфлікту в Україні, яку світ іще не бачив. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: