У Чернігові вдруге закрили справу про напад на журналіста під час роботи

Дата: 24 Лютого 2017
A+ A- Підписатися

У Чернігові прокуратура вдруге закрила кримінальне провадження щодо нанесення тілесних ушкоджень журналісту Владиславу Савенку, якому восени 2015 року охорона заходу за участю народного депутата Владислава Атрошенка (нині міський голова Чернігова) зламала руку.

Як повідомив кореспонденту Центру інформації про права людини сам Савенок, він 23 лютого дізнався про закриття провадження від слідчої.

Як відомо, восени 2015 року у Чернігові кореспондент видань “Українські новини” та “Svoboda.FM” Савенок зазнав тілесних ушкоджень від охоронців народного депутата Атрошенка, намагаючись під час виборчої кампанії потрапити на захід в обласному філармонійному центрі.

Охоронці нардепа повалили журналіста на підлогу, забрали фотокамеру та винесли із приміщення. На вулиці фотокамеру та загублені окуляри віддали, але у журналіста виявилась зламаною рука.

Правоохоронці спочатку відкрили справу за фактом хуліганства, але потім під тиском журналістської акції біля приміщення поліції та Незалежної медіа-профспілки, перекваліфікували на перешкоджання професійній діяльності (ст.171 Кримінального кодексу України).

У травні 2016 року справа була закрита прокуратурою через відсутність складу злочину. Про цей факт журналіст дізнався випадково через кілька місяців. Після публікацій у ЗМІ у вересні минулого року прокуратура прийняла рішення про скасування постанови про закриття кримінального провадження у зв’язку із неповнотою та організувала дорозслідування.

“Зараз копію справи, яка за підсумками дорозслідування збільшилася із 40 до 230 сторінок, вивчає адвокат, аби вирішити, чи варто звертатися до суду”, – повідомив журналіст. 

Савенок підкреслив, що під час інциденту він неодноразово наголошував охоронцям, що є журналістом і пред’являв посвідчення.  Однак на їхню поведінку це не вплинуло. 

“Я не хочу крові чи когось посадити. Я хотів через суд довести, що ми маємо право на професію, і журналіста не можна виносити, як дрова. А мене, по суті, винесли, як дрова”, – прокоментував він.

Представник Інституту масової інформації Павло Пущенко у коментарі Центру масової інформації зазначив, що правоохоронці підтвердили інформацію про закриття провадження щодо чернігівського журналіста.

“У письмовій відповіді на мій запит зазначається, що слідчі не побачили складу злочину за статтею 171 – перешкоджання професійній діяльності журналіста. У Савенка є 10 днів, аби оскаржити це рішення”, – уточнив Пущенко.

Водночас, на думку експерта, інформація у відкритому доступі насправді свідчить про порушення права журналіста – його професійній діяльності перешкоджали.

“Чому не бачать цього слідчі, складно сказати. Чи чинився на них тиск, офіційно такої інформації немає”, – сказав Пущенко.

До речі, керівник охорони народного депутата, а тепер міського голови Чернігова Атрошенка – Віталій Хрустицький  у грудні 2016 року за підсумками конкурсного відбору очолив комунальне підприємство “Муніципальна поліція” Чернігівської міської ради.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: