У Білорусі знесли пам’ятні хрести жертвам політичних репресій: активістів, які протестували проти цього, затримали

Дата: 04 Квітня 2019
A+ A- Підписатися

У білоруському урочищі Куропати знесли пам’ятні хрести жертвам політичних репресій. 

Про це повідомляє місцева служба “Радіо Свобода”. 

За даними журналістів, з меморіалу вивезли 70 хрестів. Раніше встановлення хрестів спричинило негативну реакцію влади: за словами координаторки ініціативи “За спасіння меморіалу Куропати” Ганни Шапутько, питання законності їхнього встановлення вивчав суд, призначали штрафи, проте громадських обговорень на цю тему ніхто не проводив.  

Місцева влада не пояснила, хто ухвалив рішення знести пам’ятні знаки і куди їх вивезли, проте директор лісового господарства, де розташований меморіал, сказав, що в Куропатах відбуваються планові роботи з благоустрою, монтуються огорожі та “видаляються незаконно встановлені споруди”.

За даними очевидців, особи “в цивільному” та правоохоронці заважали політику й активісту Павлу Северинцю вести відеотрансляцію демонтажу і відганяли журналістів. Білоруські силовики встигли  затримати на місці події 15 осіб, зокрема опозиціонера Дмитра Дашкевича, Павла Северинця, активістів Ніну Багінську, Філіпа Шаврова та Дениса Урбановича.

ДОВІДКА. Куропати – лісове урочище на північно-східному кордоні Мінська, де були виявлені масові поховання розстріляних наприкінці 1930 – початку 1940-х років. За даними білоруської прокуратури, урочище було місцем масових розстрілів і поховань репресованих органами НКВС у 1937–1940 роках.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: