У Білорусі хочуть заборонити фотографувати правоохоронців, бо це може “нашкодити їхньому іміджу”

Дата: 05 Листопада 2018
A+ A- Підписатися

Конституційний суд Білорусі доручив уряду розробити та внести в парламент зміни до Цивільного кодексу, які передбачають заборону на фото- і відеозйомку громадян без їхньої згоди.

Про це йдеться в рішенні суду, опублікованому на національному правовому порталі, повідомляє “Інтерфакс”.

“З метою забезпечення конституційного принципу верховенства права, захисту кожного цивільно-правовими засобами від незаконного втручання в його особисте життя, усунення правової невизначеності в правовому регулюванні використання та охорони зображення громадянина в цивільному законодавстві визнати за необхідне внесення відповідних змін до Цивільного кодексу Республіки Білорусь”, – йдеться в документі.

Конституційний суд Білорусі констатує, що наразі зберігається “правовий дефект” щодо порядку використання зображень громадян. Посилаючись на норми Конституції, суд визнав за необхідне “встановити особливості правового режиму використання і охорони зображення громадянина з визначенням меж реалізації та умов обмеження права на зображення”.

У документі КС посилається на звернення громадської ради при МВС Білорусі, яка вказувала “на факти самовільного фотографування і відеозйомки співробітників органів і підрозділів МВС”. У МВС вважають, що “в разі тенденційних підходів до опублікування зображення це може спричиняти негативні наслідки, в тому числі завдавати непоправної шкоди іміджу системи правопорядку, правам і законним інтересам співробітників органів і підрозділів МВС”.

Також у рішенні КС пояснюється, що розгляд цього питання раніше ініціювала Білоруська республіканська колегія адвокатів. У заяві колегії зазначається, що поширення в ЗМІ та інтернеті зображень громадян може бути пов’язане з порушенням їхніх прав і законних інтересів. Також юристи вважають, що використання зображення громадянина без його згоди є вторгненням у приватне життя і порушенням права на особисту таємницю.

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: