В Австралії хвора на рак жінка першою в країні скористалась евтаназією

Дата: 06 Серпня 2019
A+ A- Підписатися

В Австралії жінка, яка протягом дев’яти років хворіла на рак, першою в країні скористалась правом на евтаназію. 

Про це повідомляє BBC.

Доньки Керрі Робертсон з її фотографіями

61-річна Керрі Робертсон дізналась про свій діагноз у 2010 році. Тоді лікарі діагностували їй рак молочної залози. Дев’ять років жінка лікувала хворобу, проте згодом рак поширився на кістки, легені, мозок та печінку австралійки. У березні цього року Робертсон вирішила припинити хіміотерапію та скористатися правом на евтаназію, яке працює в австралійському штаті Вікторія. 

Право припинити своє життя у штаті запровадили у червні поточного року, хоча відповідний закон прийняли ще у 2017 році. Тоді парламентарі більше 100 годин обговорювали документ. Відтоді правом на евтаназію можуть скористатися австралійці, яким вже виповнилось 18 років і за прогнозами медиків залишилось жити менше пів року. Родичі Робертсон одразу після її відмови продовжувати хіміотерапію подали заявку про проведення процедури. 

“Ми були поруч із нею, на фоні грав Девід Бові, в оточенні любові, з останніми сказаними словами, просто та з гідністю. Для мене це найважливіше — знати, що ми зробили все, щоби її життя було щасливим, а смерть — спокійною”, – розповіла донька жінки Ніколь.

Відомо, що вперше в Австралії закон про евтаназію пацієнтів прийняли в Північній Території у 1995 році. Пізніше закон скасували під тиском християнської громадськості.

Нагадаємо, що у 2016 році у Бельгії процедуру евтаназії провели для 17-річного хлопчика, хворобу якого лікарі визнали безнадійною. У країні право на смерть легалізували ще у 2002 році, а з 2014 року евтаназію дозволили проводити для неповнолітніх різного віку – це єдина країна в світі, де це законодавчо закріплено. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter