У 2014 році бойовики погрожували бізнесменові зґвалтуванням дружини, якщо не віддасть майно

Дата: 03 Березня 2017
A+ A- Підписатися

Представники незаконного збройного формування Донеччини погрожували бізнесменові зґвалтуванням дружини, якщо той не передасть у власність усе своє майно. 

Про це йдеться у першій доповіді управління Верховного комісара ООН з прав людини про сексуальне насильство під час збройного конфлікту.

Повідомляється, що 1 липня 2014 року група з 10 озброєних чоловіків у камуфляжі, які назвали себе “самообороною”, викрали місцевого підприємця з будинку його батьків на Донеччині. На той час місто було під контролем незаконного збройного формування Донеччини.

За словами його родичів, перед викраденням бойовики намагалися вимагати гроші у чоловіка.

Його привезли до підвалу захопленої будівлі, яка використовувалася незаконним формуванням “НКВД Комендатура”.

В ООН переповідають, що злочинці привели нотаріуса та почали вимагати від чоловіка передати право власності на все своє майно командиру озброєної групи з позивним “Васільєвіч”. Коли той відмовився, йому сказали, що чеченські бойовики зґвалтують його дружину та неповнолітніх доньок у нього на очах.

У той же ж день командир озброєної групи та невстановлений чоловік увірвалися у квартиру дружини цього чоловіка, погрожували їй та їхній неповнолітній доньці ножем та забрали усе коштовне майно. Вони сказали жінці, що чоловіка затримали та засудили до смертної кари через “відмову співпрацювати з новою владою”.

4 липня 2014 року чоловікові вдалося втекти: на той час до міста наближалися українські сили. У липні 2015 року він помер від раку.

В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини кажуть, що це один з небагатьох випадків, коли винних притягнули до відповідальності.

“Командира озброєної групи, колишнього правоохоронця, згодом затримали правоохоронні органи України. Його визнали винним у створенні непередбачених законом воєнізованих або збройних формувань та участі у нападах на підприємства, установи, організації чи на громадян (ч. 4 ст. 260 Кримінального кодексу України). Суд засудив його на сім років ув’язнення”, – пишуть автори доповіді і додають, що це мінімальний термін покарання, яке передбачає ця стаття.

При цьому вони шкодують, що питання сексуального насильства не знайшло свого відображення в провадженні.

У доповіді ООН констатується, що українській системі правосуддя бракує законів, інституційної спроможності та досвіду, аби ефективно розслідувати та розглядати в судах такі справи. Через це злочинці лишаються безкарними. 

“Доступ до правосуддя є особливо обмеженим на території, яка перебуває під контролем озброєних груп”, – зазначається у доповіді “Сексуальне насильство, пов’язане з конфліктом в Україні (14 березня 2014 – 31 січня 2017 років)”. 

В Управлінні Верховного комісара ООН з прав людини нагадали, чому Україна має розслідувати зґвалтування під час збройного конфлікту. Наразі в Україні розслідується лише одна справа про сексуальне насильство в АТО

Документ має 29 рекомендацій українському уряду, незаконним збройним формуванням та Росії, які мають запобігати випадкам сексуального насильства, покращити реагування на ці злочини та гарантувати справедливість для жертв. 

Поділитися:
Якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: